Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Kolejne sukcesy HKS Azymut Mochy – Internationaler 3 Tage OL

W dniach 14-16 maja br. siedemnastoosobowa grupa zawodników HKS Azymut Mochy uczestniczyła w Pulsnitz (Niemcy, niedaleko Drezna) trzydniowych międzynarodowych zawodach na orientację. W imprezie wzięło udział około tysiąc osób. Pogoda nie rozpieszczała, teren też był bardzo trudny, wymagający doskonałej orientacji. Do tego duże przewyższenia i tzw. „syf pod nogami”. W tych trudnych warunkach, najlepiej z naszych poradzili sobie Nadia Kędzierska i Gracjan Cupryś, którzy wygrali zawody w swoich kategoriach. Nadia była najlepsza podczas dwóch pierwszych dni i do biegu pościgowego wyruszyła z 11-to minutową przewagą nad następnymi zawodniczkami z Niemiec. Podczas biegu popełniła dość duży błąd i straciła ok. 6 minut, jednak zapas czasowy okazał się wystarczający. Trochę inny przebieg miała rywalizacja w kategorii H18. Gracjan w pierwszy dzień był czwarty, jednak doskonale pobiegł drugiego dnia i do biegu pościgowego też wyruszył z pozycji lidera, jednak z niedużą przewagą 1,5 minuty nad zawodnikiem gospodarzy. Przed startem Gracjan stwierdził: „pewnie mnie dogoni, muszę to rozegrać w końcówce”. Jak powiedział tak zrobił, przybiegł 11 sekund przed swoim rywalem. Miło było słuchać informacji spikera(po niemiecku i angielsku) o zwycięstwach zawodników z Azymutu Mochy.

Brawo Nadia!!! Brawo Gracjan!!! Brawo Azymut!!! Brawo Polska!!!