Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Rekordowy Finał WOŚP w Przemęcie

Podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Przemęt zebrano rekordową kwotę 9235,05 zł. Od rana na ulicach przemęckich miejscowości kwestowało 25 wolontariuszy, a od godziny 14-stej na sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie odbywały się występy artystyczne. Było bardzo wesoło, ciepło, rodzinnie i klimatycznie.
Wielkoorkiestrową zabawę rozpoczął występ dzieci z przemęckiego przedszkola, które zaprezentowały jasełka i pokaz taneczny. Występy najmłodszych artystów zawsze są bardzo sympatyczne i wesołe. Tak było i tym razem. Dumni rodzice, którzy zasiedli na widowni nie szczędzili braw.
Po maluchach scenę przejęli zdecydowanie starsi artyści z zespołu wokalnego „Gioielli”, którzy jak zawsze pokazali perfekcyjne przygotowanie i świetne umiejętności wokalne. Z zapartym tchem publiczność obejrzała także występ taneczny przygotowany przez szkołę tańca „Latina” z Wolsztyna. Na parkiecie swoje duże umiejętności pokazali Melisa i Eryk Isidoris oraz Nikola Olbińska i Mateusz Frąckowiak.
Duże zainteresowanie wzbudził także blok sportowy. Swoje umiejętności w sztukach walk zaprezentowali zawodnicy UKS Judo POHL Przemęt oraz klubu KUK-SON Pawłowice – sekcja z Bucza. Było naprawdę bojowo. Nie zabrakło również świetnego pokazu aerobiku grupowego w wykonaniu dziewczyn z Zespołu Szkół w Przemęcie.
Imprezę zamknął występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCKiB w Przemęcie oraz Grupy Mażoretek „Vena”, których koncert i występ jak zwykle był mocnym akcentem całej imprezy. Brawo!
Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się akcja malowanie twarzy oraz, dzięki pomocy OSP Przemęt, możliwość przejechania się nowym wozem strażackim. Bardzo dziękujemy strażakom!
Warto wspomnieć, iż podczas występów prowadzona była licytacja ciekawych przedmiotów i ofert. Talony na swoje usługi przekazali Ośrodek Wypoczynkowy „Krokus” i Hotel Trzy Jeziora z Wielenia. WOŚP wsparły również Centrum Medyczne SALUS i Apteka Eliksir, które przekazały środki zebrane w ramach akcji „Pomóżcie nam pomagać innym” oraz Sandra Gorzelniak (Doner Kebab), która ufundowała posiłek dla wolontariuszy. – Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali fanty na licytację, m.in. Chacie Polskiej i Gminie Przemęt – mówi Łukasz Wojciechowski z GCKiB w Przemęcie.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors