Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

III Przemęckie Święto Szparaga w Mochach – konkurs i prezentacje kulinarne kół gospodyń wiejskich

8 czerwca 2019 roku w Mochach odbyło się III Przemęcie Święto Szparaga. Impreza, organizowana przez Gminę Przemęt i Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Przemęcie współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Po zakończeniu konferencji poświęconej uprawie szparagów, na stadionie w Mochach rozpoczął się Piknik Szparagowy. Największą atrakcją były tu stoiska kół gospodyń wiejskich, na których można było skosztować najlepszych potraw ze szparagów. Panie uczestniczyły również w konkursie kulinarnym na najciekawszą potrawę ze szparagów. Oto co przygotowały na konkurs.
Koło Gospodyń Wiejskich Mochy – Tarrima szparagowa na sałatce
Koło Gospodyń Wiejskich Błotnica – Sałatka szparagowa
Koło Gospodyń Wiejskich Kaszczor – Szparagowe leczo
Koło Gospodyń Wiejskich Starkowo – Zielony krokiet ze szparagiem
Koło Gospodyń Wiejskich Popowo Stare – Szparag w aromatycznym sosie śmietankowym z zapiekanymi ziemniakami
Koło Gospodyń Wiejskich Perkowo – Kurczak w sosie szparagowym
Koło Gospodyń Wiejskich Kluczewo – Potrawka ze szparaga
Koło Gospodyń Wiejskich Osłoni – Pasztet ze szparaga
Koło Gospodyń Wiejskich Bucz – Tarta ze szparaga
Komisja konkursowa, której przewodniczył Wójt Gminy Przemęt, Janusz Frąckowiak, nie miała łatwego zadania. Trzeba było spróbować każdej z potraw i wybrać najlepszą… a to trudne.
Ostatecznie zwyciężyła potrawa przygotowana przez KGW Bucz. Drugie miejsce zajęło KGW Mochy, a trzecie KGW Perkowo. Wszystkie koła jako nagrody otrzymały bony na zakup sprzętu AGD. Nagrody wręczył wójt Janusz Frąckowiak oraz Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt – Elżbieta Wita.
A na stoiskach kół gospodyń wiejskich cały czas trwał ruch. Wielu mieszkańców Moch i okolic przybyło aby skosztować tych specjałów. Byli też goście z dalszych stron, z Poznania, Zielonej Góry, Szczecina, a nawet z Krakowa. Wyjątkowy smak przemęckich szparagów staje się coraz sławniejszy!

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages