Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania – konkurs na najładniej przystrojone i oświetlone sołectwo Gminy Przemęt z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Ogłoszony z końcem listopada konkurs na najładniej przystrojone i oświetlone sołectwo Gminy Przemęt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

Bałwany, leśne skrzaty, mikołaje, aniołki, kolorowe łańcuchy, magiczne światełka, szopki oraz gwiazdy betlejemskie to elementy które pojawiły się w 21 sołectwach biorących udział w konkursie.
Celem konkursu było podniesienie estetyki sołectw Gminy Przemęt w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. To również okazja do prezentacji twórczej uczestników, integracji społeczności lokalnej i okazja do przybliżenia różnych technik zdobniczych, zarówno tradycyjnych jak i awangardowych.

Organizator do oceny przystrojonych sołectw powołał komisję konkursową w składzie:

 • Agnieszka Kędziora – dyrektor GCKiB w Przemęcie,
 • Patrycja Pabich – pracownik Urzędu Gminy,
 • Beata Sobkowiak – pracownik Spółdzielni Socjalnej „Konwalia”.

Jury brało pod uwagę pomysłowość, technikę wykonania oraz estetykę dekoracji. Oceniane prace prezentowały wysokie walory artystyczne, co niewątpliwie było zasługą autorów.

Dodatkowo Jury zwróciło szczególną uwagę na zaangażowanie w tworzenie dekoracji całego sołectwa coraz pomysłowość i oryginalność wykonania z uwzględnieniem motywów bożonarodzeniowych.

Do konkursu zgłosiło się 21 z 25 sołectw. Jury konkursowe odwiedziło każde z 21 sołectw i osobiście dokonało oceny świątecznego przystrojenia. Zadanie nie było łatwe, bo poziom wykonania wielu dekoracji był bardzo wysoki. Po burzliwych naradach Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce dla: sołectwa  Barchlin (nagroda finansowa w wysokości 5.000,00 zł.),

II miejsce dla: sołectwa Błotnica (nagroda finansowa w wysokości 3.000,00 zł.),

III miejsce dla: sołectwa Siekowo (nagroda finansowa w wysokości 2.000,00 zł.).

Biorąc pod uwagę zaangażowanie sołectw oraz nietuzinkową pomysłowość w przygotowanych dekoracjach świątecznych Wójt Gminy Przemęt postanowił wyróżnić 8 sołectw które otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1.000,00 zł.

Wyróżnienia otrzymują:

 • sołectwo Mochy,
 • sołectwo Solec,
 • sołectwo Solec Nowy,
 • sołectwo Popowo Stare,
 • sołectwo Sokołowice,
 • sołectwo Kluczewo,
 • sołectwo Siekówko,
 • sołectwo Nowa Wieś.

Natomiast pozostałe sołectwa, które zgłosiły swój udział w konkursie i przygotowały dekorację otrzymają nagrodę finansową w wysokości 200,00 złotych.

Gratulujemy wszystkim sołectwom za zaangażowanie. Dzięki Państwa dekoracjom jeszcze bardziej czuć atmosferę najpiękniejszych z rodzinnych świąt, Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Nowego Roku.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors