Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

W Mochach odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Judo

W sobotę  mieliśmy po raz pierwszy zaszczyt być gospodarzem dwóch prestiżowych imprez sportowych: Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Regionu III oraz Mistrzostw Wielkopolski w grupach wiekowych U12 (2012-2011), U14 (2010-2009), U16 (2008-2007), U18 (2006-2005), U21 (2004-2002).

Eliminacje obejmowały cztery województwa: wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie i opolskie. Łącznie udział wzięło 100 najlepszych zawodników kategorii wiekowej U18 (2006-2005). W efekcie stoczonych walk i wywalczonych medali w klasyfikacji kobiet zajęliśmy drugie miejsce, czyli najlepsze wśród dziewczyn z wielkopolski. Natomiast w klasyfikacji medalowej ogólnej mężczyzn i kobiet zajęliśmy czwarte miejsce co dało nam drugą lokatę w Wielkopolsce tuż za Olimpią Poznań.

Mistrzostwa Wielkopolski  poprzedziło uroczyste otwarcie podczas, którego głos zabrali Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak, Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt Pani Elżbieta Wita, Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Pan Jacek Bogusławski. Odczytany został także list od Wojewody Województwa Wielkopolskiego Pana Michała Zielińskiego. Obecni byli również Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mochach Pani Małgorzata Zielińska, Prezes Okręgowego Związku Judo w Poznaniu oraz v-ce Prezes Polskiego Związku Judo Pan Józef Jopek, v-ce Prezes Okręgowego Związku Judo w Poznaniu oraz Członek Zarządu Polskiego Związku Judo  Pan Mariusz Groński. Następie wręczone zostały nagrody dla najlepszych zawodników rankingu za 2021. Wśród naszych zawodniczek to wyróżnienie otrzymały : w kategorii wiekowej Młodziczek za I miejsce Martyna Skorupińska, za II miejsce Kaja Sobierajska, w kategorii Juniorek Młodszych za III miejsce Pola Stec, w kategorii Juniorek za I miejsce Katarzyna Sobierajska. Katarzyna wraz z Trenerem Damianem Lisiewiczem za wywalczony medal Mistrzostw Świata  Juniorek otrzymali  nagrodę pieniężną od Okręgowego Związku Judo w Poznaniu.

W Mistrzostwach Wielkopolski udział wzięło łącznie 340 zawodników z 22 klubów z województwa Wielkopolskiego. W klasyfikacji drużynowej :

I miejsce zajęła Akademia Judo Poznań

II miejsce UKS Pohl Judo Przemęt

III miejsce AZS OŚ Poznań

IV miejsce UKS Dębiec Poznań

V miejsce PKS Olimpia Poznań

VI miejsce UKS „6” Rawicz

Tak prezentuje się ogólne podsumowanie tych dwóch imprez, natomiast jeżeli chodzi o indywidualny przebieg zawodów dla judoków naszego klubu przedstawia się on następująco:

 MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI

U12

I m Adam Ciesielski

II m Julia Kopeć

III m Gabriel Szymański

IX m Mikołaj Wojtko

U14

I m Martyna Junik

I m Zuzanna Wojciech

I m Hieronim Tomiak

II m Julian Franc

III m Kaja Wojciechowska

III m Antoni Plenzler

V m Dominika Gmerek

U16

I m Nicola Skubel

I m Martyna Skorupińska

III m Sebastian Jaskulski

III m Fabian Korbas

III m Kacper Sobierajski

III m Mateusz Bieganek

U18

I m Martyna Skorupińska

II m Kaja Sobierajska

II m Pola Stec

III m Julia Kucharska

U21

I m Jęcz Wiktoria

I m Pola Stec

I m Julia Krystek

ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY REGIONU III

I m Martyna Skorupińska

II m Kaja Sobierajska

III m Pola Stec

VII m Julia Kucharska

W organizację zawodów zaangażowanych było wiele osób. Od strony finansowej wsparła nas Gmina Przemęt, Betoniarnia Przemęt, Betoniarnia Mochy, Braun Aeskulap Chifa, Gospodarstwo Rolne Kaminiarz, Energoserve, Tasomix, TIM. Od strony organizacyjnej jak zwykle niezawodni rodzice, zawodnicy, byli zawodnicy, Zarząd Klubu oraz osoby zaprzyjaźnione z klubem.

Podziękowania należą się również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Mochach za udostępnienie obiektu, personelowi szkoły za wsparcie techniczne. Panu Szymonowi Piechowiakowi  za poprowadzenie otwarcia.

Miło nam było gościć zawodników i Trenerów z tylu znamienitych klubów.

 

Damian Lisiewicz

UKS Pohl Judo Przemęt

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors