Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Święto Konstytucji 3 Maja w Przemęcie

Co roku 3 maja Polacy na całym świecie obchodzą narodowe święto, które upamiętnia uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji – Konstytucji 3 Maja.

Właśnie tego dnia, również w Przemęcie, uczczono 232. rocznicę podpisania Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie. W nabożeństwie uczestniczyły licznie zgromadzone poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych, szkół i organizacji z terenu gminy, delegacje oraz mieszkańcy gminy.
Na zakończenie głos zabrał wójt Janusz Frąckowiak, który podziękował serdecznie wszystkim, którzy byli obecni podczas obchodów majowego święta, a w szczególności harcerzom, ministrantom, przedszkolakom, którzy od najmłodszych lat pokazują swoją miłość do ojczyzny.
Wójt podziękował również wszystkim tym, którzy wywiesili na swoich domach biało-czerwoną flagę, która jest symbolem budującym poczucie wspólnoty oraz tożsamości narodowej.
Po mszy, przemaszerowano na Rynek im. Ks. Mojżykiewicza, gdzie odśpiewany został hymn oraz złożono symboliczne wiązanki kwiatów i znicze.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors