Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Euforia i zabawa. Dzień Ziemi Przemęckiej za nami

Dzień Ziemi Przemęckiej

Cóż to był za dzień! Oficjalne rozpoczęcie imprezy było symbolicznym gestem, który otworzył drzwi do dnia pełnego atrakcji. Punktualnie o godzinie 15:00 Wójt Janusz Frąckowiak oraz Dyrektor GCKiB Szymon Piechowiak powitali wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców przybyłych na stadion.

– Dzień Ziemi Przemęckiej wpisał się do naszych kalendarzy, jako stała impreza plenerowa. Dzisiejsza frekwencja przebiła nasze najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy gminy Przemęt jak zwykle nie zawiedli. Dziękuję wszystkim za przybycie i zaangażowanie w organizację naszego święta – powiedział Janusz Frąckowiak.

Podczas uroczystego otwarcia Zofia Szalczyk, Radna Województwa Wielkopolskiego miała zaszczyt wręczyć honorową odznakę za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego Młodzieżowej Orkiestrze Dętej GCKiB.

Koła Gospodyń Wiejskich jak zwykle nie zawiodły. Miłośnicy dobrego smaku mogli skosztować prawdziwego swojskiego jadła. W menu nie zabrakło takich pozycji jak tradycyjna pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, krokiety, pierogi, karkówka czy zupa gulaszowa. Amatorzy wypieków delektowali się rogalikami, drożdżówkami i plackami – wszystko własnoręcznie przygotowały Panie z KGW.

Punkt gastronomiczny z watą cukrową oraz pieczonymi ziemniakami cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Niezależnie od wieku, smakosze mogli się cieszyć smakiem dzieciństwa, pozwolić sobie na odrobinę słodyczy czy delektować się prostotą smaku pieczonego ziemniaka.

O godzinie 16:00 na scenie zjawiła się sekcja wokalna S!ng, działająca w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. Ich melodie wprowadziły publiczność w magiczny świat dźwięków i emocji. Tuż po nich na scenie pojawił się zespół Echo, który ma w swoim repertuarze opracowane 250 utworów, w tym 15 swoich kompozycji.

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli puścić wodze fantazji w strefie dziecięcej. Dmuchane zamki były doskonałą okazją do wyładowania pokładów energii. Niewątpliwie zasmakowali oni radości wspólnego bawienia się na świeżym powietrzu. Osoby trochę starsze miały okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy ASG. Fani piłki nożnej uważnie śledzili piłkarskie derby Ziemi Przemęckiej.

Dodatkową atrakcją tego dnia był darmowy lot balonem na uwięzi. Zainteresowanie było ogromne, ludzie ustawiali się w kilkudziesięciu metrowej kolejce, aby przeżyć podniebną przygodę. Wszyscy, którzy skorzystali z tej atrakcji, zobaczyli okolicę z lotu ptaka.

Podczas Dnia Ziemi Przemęckiej, swoje stoisko miało również Koło Łowieckie „Dzik”, które obchodziło w tym roku swoje 70-lecie. Goście tłumnie przychodzili, aby dowiedzieć się o ich działalności i ochronie przyrody.

– Pomimo wcześniejszych pesymistycznych prognoz pogoda okazała się łaskawa – nad Przemętem rozpostarło się błękitne niebo, a promienie słońca dodatkowo umiliły atmosferę spotkania – mówił Janusz Frąckowiak.

Wieczorem przyszedł czas na prawdziwe emocje. Na scenie pojawiły się gwiazdy takie jak: Stachursky, dziewczyny z zespołu Top Girls oraz Gromee. Ich występy wzbudziły euforię i ekscytację wśród zgromadzonych. Wszyscy razem śpiewali i tańczyli. Oczywiście, nie mogło zabraknąć imponującej pirotechniki, która dodatkowo ożywiła wieczór pełen zabawy.

Cieszymy się, że byliście razem z nami. Do zobaczenia na kolejnych imprezach!

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors