Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

11 listopada. Relacja z obchodów Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada. Relacja z obchodów Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada Gmina Przemęt włączyła się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniając 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy gminy zaczęli dzień od uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po nabożeństwie, o godzinie 12:00 uczestnicy w asyście młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy GCKiB w Przemęcie przemaszerowali pod pomnik Serca Jezusowego na Rynek im ks. Mojżykiewicza.

Po odegraniu i odśpiewaniu hymnu państwowego delegacje władz samorządowych, placówek oświatowych, organizacji społecznych oraz strażaków złożyły pod tablicą pamięci wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze. Swoją obecność zaznaczyła również drużyna harcerzy z 7 Przemęckiej Drużyny Harcerskiej im. Jana Pawła II.

Jednym z głównych punktów święta było odsłonięcie Muralu Patriotycznego w Perkowie, którego pomysłodawcą było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Autorem projektu i wykonawcą murala był Pan Bartłomiej Sroka.

Uroczystości odbyły się w atmosferze dumy narodowej i były świadectwem silnej wspólnoty oraz szacunku dla polskiej historii i kultury.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors