Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wielka mobilizacja dla dobrej sprawy. Gmina zagrała z WOŚP

Wielka mobilizacja dla dobrej sprawy. Gmina zagrała z WOŚP

W gminie Przemęt, jak co roku, serca mieszkańców zabiły mocniej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, wolontariuszy i sponsorów, gmina mogła pochwalić się wyjątkowymi inicjatywami, które przyciągnęły tłumy i znacząco przyczyniły się do zbiórki rekordowej kwoty na szczytny cel.

Pod flagami WOŚP, dwa konwoje wolontariuszy przemierzyły wszystkie miejscowości gminy. W składzie znalazły się jednostki OSP z Kluczewa, Osłonina, Nowej Wsi, Sączkowa i Starkowa, a także ekipy Wrak Race Nowa Wieś Mochy, Offroad Przemęt oraz dwa auta z PPK. Ich entuzjazm i zaangażowanie przyciągały uwagę mieszkańców, zachęcając do wsparcia orkiestry.

Siłownia RAMPA – studio treningu w Przemęcie, wraz ze sponsorami, zorganizowała akcję „1KM na bieżni=1ZŁ do puszki WOŚP”. Dzięki tej inicjatywie, miłośnicy aktywności fizycznej mogli przyczynić się do zbiórki, jednocześnie dbając o swoje zdrowie. W godzinach 9-14 dostęp do siłowni był możliwy za dobrowolny datek.

Starkowo stało się miejscem, gdzie kultura i sport szły w parze z dobroczynnością. Występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Budowniczych Szkoły w Starkowie, grupy senior mażoretek Vena i maraton zumby prowadzony przez Esterę Skorupińską przyciągnęły gości nie tylko z naszej gminy, ale i sąsiednich miejscowości tj. Śmigiel, Kościan, czy Włoszakowice. Kawiarenka KGW Starkowo przez cały czas serwowała słodkie przysmaki.

W Solcu odbyły się występy artystyczne dzieci, a KGW Solec zadbało o to, aby nikt nie pozostał głodny.

Tegoroczny temat „Płuca po Pandemii” zyskał dodatkowy oddech dzięki serii licytacji, które stały się sercem lokalnych inicjatyw. To była prawdziwa uczta dla mieszkańców, którzy nie tylko mieli okazję zdobyć unikatowe przedmioty i usługi, ale przede wszystkim wspomóc szczytny cel. W Przemęcie emocje sięgały zenitu podczas licytacji ręcznie wykonanej maskotki Jurka Owsiaka. Aukcja osiągnęła kwotę 1700 zł.

Licytacje to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano na sali GCKiB. Mieszkańcy mogli zobaczyć pokazy judo w wykonaniu Klubu Sportowego Judo Pohl Przemęt, występy mażoretek Vena i młodzieżowej orkiestry dętej, a także zespołu WAVE i światełko do nieba w formie pokazu laserowego, przygotowanego przez DMR Studio. Na scenie w GCKiB wystąpiły również dzieci z sekcji wokalnej S!ING oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluczewie. Za smakowite jedzenie odpowiadało KGW Przemęt, które zawsze jest gwarancją najlepszych lokalnych smakołyków.

Dzień przed wielkim finałem nie brakowało również piłkarskich emocji. Klub Sportowy Sporting Przemęt wraz z SKS Helios Bucz oraz UKS Sokół Kaszczor grał dla WOŚP w duchu sportowej rywalizacji. Zorganizowany w Buczu turniej zgromadził wielu pasjonatów piłki nożnej, a umiejętności podczas rozgrywek pokazali najmłodsi piłkarze: Skrzaty, Żaki, Orliki i Młodziki.

Wstępne przeliczenia mówią, że tegoroczna zbiórka przyniosła kwotę 64 113,13 zł, bijąc ubiegłoroczny rekord (42 949,97 zł). Jest to wynik, który pokazuje ogromne serce i zaangażowanie mieszkańców gminy Przemęt oraz ich gości. Kwota ta, choć jeszcze może ulec nieznacznym zmianom, stanowi wyraźny dowód na to, jak wielkie rzeczy można osiągnąć, działając razem.

Wobec tego niezwykłego zaangażowania, chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy z niesłabnącym zapałem przyczynili się do sukcesu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie. Nieoceniona jest również praca i zaangażowanie organizatorów wydarzenia, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością i determinacją, by każdy element tej imprezy był wyjątkowy i niezapomniany. To dzięki nim Przemęt stał się miejscem pełnym ciepła i solidarności. Ogromne podziękowania kierujemy także w stronę darczyńców, którzy hojnie przekazali fanty na licytację. Każdy przedmiot i usługa były świadectwem hojności naszej społeczności, a zebrane środki są dowodem, że wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy.

Gmina Przemęt po raz kolejny udowodniła, że solidarność i wspólna praca mogą przynieść niesamowite efekty. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała tutaj z wielkim rozmachem.

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors