Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Kulinarna rywalizacja. Wielkanocny konkurs Kół Gospodyń Wiejskich

16 marca w Kluczewie odbył się kolejny już konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Przemęt, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Przemęcie. Swoją obecnością podczas wydarzenia zaszczycili: Zofia Szalczyk – radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Janusz Frąckowiak – wójt Gminy Przemęt oraz Elżbieta Wita – przewodnicząca Rady Gminy.

Tematem tegorocznej edycji był „Wielkanocny schab ze śliwką w domowym sosie majonezowym”. W konkursie udział wzięło 20 kół, które przygotowały schab w przeróżnych odsłonach, przywiązując szczególną uwagę do przygotowania własnoręcznie zrobionego majonezu, który stanowił kluczowy element dania.

W skład komisji konkursowej wchodzili: Wojciech Schmidt – kucharz z 11-letnim doświadczeniem, od 7 lat na stanowisku szefa kuchni w Hotel & Restauracja „Antonińska” w Lesznie, Konrad Kistela – kucharz, w zawodzie od 11 lat, szef kuchni w restauracji „Zmyślona” w Wieleniu oraz Tomasz Szewczyk – uczestnik 9. edycji programu Masterchef, z gastronomią związany od 15 lat, aktualnie wraz z narzeczoną prowadzi słodką pracownię artystyczną Oh la la Bakery. Jury oceniało potrawy pod względem smaku, prezentacji oraz ogólnych wrażeń.

Po spróbowaniu wszystkich dań komisja wyłoniła następujące miejsca:

1 miejsce – KGW Przemęt

2 miejsce – KGW Mochy

3 miejsce – KGW Błotnica.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz pozostałym kołom, które zdobyły wyróżnienie: KGW Biskupice, KGW Starkowo, KGW Bucz Nowy, KGW Kluczewo, KGW Radomierz, KGW Popowo Stare, KGW Kaszczor, KGW Solec Nowy, KGW Solec, KGW Nowa Wieś, KGW Siekówko, KGW Sączkowo, KGW Barchlin, KGW Osłonin, KGW Perkowo, KGW Siekowo oraz KGW Borek!

Konkurs ten stanowił nie tylko okazję do rywalizacji oraz pokazu kulinarnych umiejętności, ale także był połączony z wyjątkowym jubileuszem. Koło Gospodyń Wiejskich w Kluczewie obchodziło bowiem 20-lecie istnienia. Z tej okazji na scenie zobaczyć można było dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluczewie, które uświetniły wydarzenie wspaniałymi występami. Później liczne delegacje, w tym p.o. Dyrektora GCKiB, Szymon Piechowiak oraz koordynator KGW, Elwira Michalewicz, złożyli na ręce przewodniczącej kwiaty oraz drobne upominki. Pozostałe Koła również dołączyły się do życzeń, składając gratulacje i życząc kolejnych wspaniałych lat oraz dalszej owocnej współpracy.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors