Zabytki Gminy Przemęt

Współczesnym dowodem bogatej i długiej historii ziemi przemęckiej są liczne zabytki sztuki świeckiej i sakralnej. Niemal w każdej z miejscowości odnajdujemy wspaniałe budynki o ciekawej historii.

Rajdy rowerowe

Lasy w gminie Przemęt poprzecinane są licznymi traktami. Sprawia to, że teren ten jest wspaniałym miejscem dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu 142 km oznakowanych dróg rowerowych.

Aktywna turystyka

Gmina Przemęt stawia na turystykę aktywną. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce, w którym odpocznie na łonie natury i nabierze sił na kolejne dni.

Średniowieczny Jarmark Cysterski

Ta wyjątkowa impreza przypomina o bogatej historii ziemi przemęckiej sięgającej początków państwa polskiego. Podczas jarmarku obejrzeć można m.in. pokaz walk rycerskich, inscenizacje wydarzeń z historii grodu i pokaz dawnego tańca.

Uwaga! Wieża widokowa w Olejnicy jest zamknięta. Wejście zabronione!

Obchody Święta Niepodległości w Przemęcie

Obchody Święta Niepodległości w Przemęcie

Jak w wielu miejscach także w Przemęcie obchody Święta Niepodległości miały uroczysty przebieg. Po mszy św. o godzinie 11 licznie zgromadzone delegacje oraz poczty sztandarowe prowadzone przez Młodzieżową Orkiestrę Dęta GCKiB w Przemęcie przemaszerowały pod Pomnik...

Muzyczne spotkanie z poezją Sabiny Klak

Muzyczne spotkanie z poezją Sabiny Klak

Gościem listopadowego spotkania autorskiego w bibliotece GCKiB w Przemęcie była leszczyńska poetka i autorka tekstów piosenek, Sabina Klak. Towarzyszyli jej członkowie zespołu MUS Trio – Sara Kicińska i Przemysław Maćkowiak. Było więc zarówno poetycko jak i muzycznie....

KGW i sołtys z Kluczewa w wielkopolskiej czołówce

KGW i sołtys z Kluczewa w wielkopolskiej czołówce

W tym roku odbyła się kolejna edycja akcji ,,Mistrzowie Agro Wielkopolski 2017”. To plebiscyt na najlepszego w danym roku rolnika, gospodynię, koło gospodyń wiejskich, gospodarstwo agroturystyczne oraz sołtysa. Wydarzenie zorganizowane zostało pod honorowym patronatem...

Strona 1 z 7512345...102030...Ostatnia »
Sprawdź termin ważności Twojego dowodu osobistego! Wójt Gminy Przemęt przypomina o obowiązku wymiany dowodów osobistych, które straciły ważność lub wkrótce stracą swoją ważność.

Najbliższe wydarzenia

Pełen kalendarz imprez dostępny jest w dziale Informacje dla mieszkańców » Kultura » Kalendarz imprez

RSS

Listopad 2017

Zapraszamy na spotkanie z piosenką i poezją Sabiny Klak

9 listopada 2017
17:00 - 19:00
Koncert / Spotkania autorskie

Spotkanie z piosenką i poezją Sabiny Klak – leszczyńskiej poetki, autorką wierszy…

Obchody Dnia Niepodległości w Przemęcie

11 listopada 2017
11:00 - 13:00
Obchody rocznicowe

Zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu FREJA – Freja na dwa.

26 listopada 2017
17:00 - 19:00
Koncert

„Ferja na Dwa” to kameralna odsłona zespołu Ferja. Komponenty tego autorskiego projektu…