Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

III Przemęckie Święto szparaga – pokaz Janka Sowińskiego i warsztaty kulinarne

8 czerwca 2019 roku w Mochach odbyło się III Przemęcie Święto Szparaga. Impreza, organizowana przez Gminę Przemęt i Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Przemęcie współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Gościem święta był Janek Sowiński – uczestnik programu Master Chef Junior, który podczas Pikniku szparagowego na stadionie w Mochach przeprowadził kulinarny pokaz. Każdy młody uczestnik szparagowego święta mógł wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez J. Sowińskiego. Chętnych nie zabrakło, a głównym danie przygotowywanym przez młodych kucharzy był oczywiście szparag.
Podczas imprezy były też warsztaty plastyczne dla najmłodszych przygotowane przez plastyka Bartosza Srokę z GCKiB w Przemęcie, a dla starszych pokaz próżniowego pakowania szparagów zorganizowany przez Pana Roberta Skorupkę, plantatora szparagów z Moch.
Odwiedzający stoiska mogli więc kupić świeże szparagi i od razu je próżniowo zapakować, dzięki czemu warzywa te dłużej zachowują świeżość.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages