Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Dane statystyczne

Powierzchnia gminy wynosi 22.531 ha, w tym lasy i zadrzewienia zajmują około 5.610 ha, co stanowi 24,9 % powierzchni terenu.

Tereny jezior to około 1.014 ha, co stanowi 4,5 % powierzchni gminy.

Stan ludności na dzień 31 grudnia 2019 r. w poszczególnych miejscowościach przedstawia się następująco:

LPMIEJSCOWOŚĆOGÓŁEMKOBIETYMĘŻCZYŹNI
1Barchlin414211203
2Borek-Brzeźniak624
3Biskupice1889494
4Błotnica651321330
5Borek985048
6Bucz995507488
7Bucz-Dębina1156
8Bucz Nowy1225666
9Górsko248118130
10Kaszczor1144576568
11Kluczewo645302343
12Mochy1725852873
13Nowa Wieś807409398
14Olejnica612734
15Osłonin375183192
16Perkowo542282260
17Popowo Stare417208209
18Poświętno223112111
19Przemęt1646828818
20Radomierz663331332
21Sączkowo387200187
22Siekowo494236258
23Siekówko417212205
24Sokołowice703931
25Solec695361334
26Solec Nowy297146151
27Starkowo496236260
28Wieleń300156144
  RAZEM1413770607077

 

Ilość podmiotów gospodarczych zarejestrowanych na terenie gminy wynosi 988 (stan na 31.12.2019 r.).

Średni dochód budżetu gminy na jednego mieszkańca wynosi 5 126,04 zł (stan na 31.12.2019 r.)

Średni dochód podatkowy gminy na jednego mieszkańca wynosi 1 211,59 zł (stan na 31.12.2019 r.)

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages