Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wakacje na przemęckiej wsi

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia bogatej przyrodniczo, kulturowo i historycznie Gminy Przemęt. Szczególnie warunki turystyczno-rekreacyjne panujące na Ziemi Przemęckiej, a zwłaszcza urokliwe tereny Przemęckiego Parku Krajobrazowego, są wspaniałą propozycją dla wszystkich, którzy pragną wypocząć z dala od zgiełku dużych miast i choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Wspaniałą ofertą na pewno okażą się gospodarstwa agroturystyczne.

Zagroda u Rzeźbiarza
Patryk Murek
Górsko 31, 64-234 Przemęt
tel. (065) 549 47 37
http://www.agrotur.note.pl/zagroda

Atrakcją Zagrody u Rzeźbiarza w Górsku jest powstała w 1995 roku Galeria Ptaków. Na dwóch poziomach eksponowanych jest około 300 ptaków – wykonanych w naturalnej wielkości i ubarwieniu – występujących w Przemęckim Parku Krajobrazowym.

W obrębie gospodarstwa są przygotowane specjalne miejsca, gdzie można zorganizować grillowanie mięsa i ryb lub smażenie kiełbasek. Wielką atrakcją jest możliwość uczestniczenia w wypieku chleba tradycyjnym sposobem, w piecu chlebowym.

O atrakcyjności tych terenów stanowią czyste i bogate w ryby jeziora oraz duże kompleksy leśne, zasobne w czarne jagody i grzyby. We wsi istnieje też prywatne łowisko.

W zagrodzie do dyspozycji wczasowiczów są 3 pokoje 4-osobowe z osobną kuchnią wraz z jadalnią w myśliwskim stylu, łazienką i salonikiem z telewizorem.

Wkrótce sława gospodarstwa Mariana Murka niewątpliwie rozbłyśnie. Stanie się to za sprawą planów budowy w Górsku dworku. W budynku zgromadzonych zostanie 36 olbrzymich płaskorzeźb (1,7 m x 2 m) przedstawiających sceny z „Pana Tadeusza” oraz ponad 100 dużych figur postaci z poematu.

Stara Chata u Kowola
Maria i Krzysztof Pieśniakowie
ul. Przemęcka 3, Kluczewo, 64-234 Przemęt
tel. (065) 549 86 35
http://www.ukowola.note.pl

Kowol z Kluczewa wraz z rodziną zaprasza do wiejskiej chaty z początku XX wieku. W budynku znajduje się 15 miejsc noclegowych w 5 pokojach. Gospodarstwo państwa Pieśniaków jest bardzo popularnym miejscem wyjazdów i wycieczek szkolnych. Program, w zależności od wybranej wersji trwa 3-4 godziny i jest dopasowany do pory roku. Dzieci mają okazję poznać „od kuchni”, jak hoduje i pielęgnuje się zwierzęta w gospodarstwie.

W Starej Chacie jest baśniowa kuchnia, gdzie dzieci poznają „zaczarowane przedmioty”, czyli dawne sprzęty domowe.

Nieopodal domu znajduje się „zaczarowana stodoła”, a w niej kufer, z którego gospodarz wyczarowuje jabłka i orzechy. Jest też stara kuźnia. Niecodzienną atrakcją dla goszczących tu jest możliwość pomocy przy żniwach lub pracach gospodarskich.

Bardzo ciekawą propozycją jest prezentacja typowo gospodarskich prac np. przędzenia wełny, robienia masła i sera. W kuźni z ogromnym zainteresowaniem dzieci obserwują jak z kawałka metalu kowal potrafi „wyczarować” podkowę.

Jest tu też czas na pieczenie kiełbasek nad ogniskiem lub przejażdżki bryczkami.

Ważnym punktem każdej wycieczki jest sadzenie drzewka na rekultywowanym przez Państwa Pieśniaków wysypisku śmieci.

W gospodarstwie organizowane są także, w wiejskiej atmosferze, imprezy integracyjne dla firm.

Stara Stajnia
ul. Wschowska 12, Wieleń, 64-234 Przemęt
tel. kom. 666 041 837
http://www.starastajnia.pl

Gospodarstwo Stara Stajnia położone jest w Wieleniu. Pomimo tego, że Stajnia znajduje się tu przy drodze – zaledwie dwa kroki do lasu i jeziora.

W Starej Stajni obok atrakcji związanych z wycieczkami konnymi, rowerowymi i kajakowymi organizowane są: jazda konna dla głuchoniemych oraz przejażdżki bryczkami. Tylko tutaj można cofnąć się w czasie i ruszyć małym taborem „cygańskim” w Polskę ze śpiewem na ustach „Hej, Cyganie, co pędzicie w świat…”

Odwiedzających gospodarstwo na pewno nie ominie ognisko i grill. Organizowane są tu także imprezy plenerowe i firmowe. W gospodarstwie znajduje się kilkanaście miejsc noclegowych z przytulną salą kominkową. Dla lubiących przygody przygotowano wozy mieszkalne.

Agroturystyka Cybulin
Laura Cybulska
Sokołowice 13, 64-243 Przemęt
tel. (065) 549 87 70, +48 696 306 706, 506 040 217

Nasza agroturystyka proponuje: spiżarnię wiejską, domowe ekologiczne jedzenie – w tym własnego wypieku chleb (naukę wypieku chleba, pierników i nie tylko), jazdę konną – rajdy konne, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, piesze wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi itp.

Szkolne Ranczo Sokołowice
Kinga Kobierska
Sokołowice 14, 64-234 Przemęt
tel. (065) 549 84 01, 608 713 042

Facebook

Szkolne Ranczo Sokołowice to miejsce, w którym natura wygrała swój bieg z cywilizacją, to miejsce przyjazne dzieciom i rodzinom, gdzie wśród kucyków, koni, królików i wszechobecnej natury można rozkoszować się pięknem Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Ważnym punktem Szkolnego Rancza jest Leśna Ścieżka Edukacyjna oparta o sylwoterapie, gdzie każdy dowie się o uzdrawiającej mocy drzew.

Cudowny szmer leśnego strumienia pomaga w wyciszeniu tym, którzy przychodzą uprawiać jogę i medytować.

Szczególną atrakcją jest nauka jazdy konnej dla dzieci, oprowadzanki na kucyku dla maluchów oraz spacery rodzinne „z kucykiem i kocykiem”.

Szkolne Ranczo przyjmuje wycieczki szkolne i przedszkolne, podczas których dzieci uczestniczą w eko lekcji  przemierzając Leśną Ścieżkę Edukacyjną, dowiadują się o życiu ranczerskim, poznają pracę podkuwacza koni, biorą udział w zabawach ranczerskich, a na zakończenie pieką kiełbaski nad ogniskiem.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors