Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

VI Piknik Ekologiczny w Mochach – ,,Najpierw sprzątanie – potem harcowanie”

Z okazji Dnia Ziemi-23 kwietnia 2022 roku- w Mochach odbył się kolejny Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Radę Sołecką we współpracy z Szkołą Podstawową. Patronat Honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Przemęt p. Janusz Frąckowiak, który zawsze wspiera działania proekologiczne mieszkańców naszej gminy. Piękna słoneczna pogoda zachęciła wielką grupę dzieci, młodzieży i dorosłych do wspólnego sprzątania lasu na Łysej Górze, a następnie do udziału w wielu konkursach, biegach i warsztatach.

Po sprzątaniu wszyscy uczestnicy otrzymali kiełbaskę z grilla, którą przygotowała Rada sołecka oraz  wodę zakupioną przez Radę Rodziców. Następnie odbył się Bieg Malucha dla przedszkolaków i klas I-III, a po nim Bieg Duetów dla klas IV -VIII.W trakcie pikniku można było nauczyć się poprawnej  segregacji śmieci oraz wziąć udział w warsztatach ogrodniczych i założyć swój mini ogródek w wielkim słoju. W innym miejscu uczniowie układali mega puzzle  z hasłem ,,Chroń Ziemię” oraz zbijali kręgle wykonane z plastikowych  butelek wypełnionych piaskiem.

Cały czas trwała też zbiórka makulatury, w tym roku zebraliśmy 2444 kg. Podczas pikniku rozstrzygnięto również konkurs pt. ,,Zwierzątko z odpadów”. Wszystkie prace można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej.

Nie lada atrakcją było spotkanie z p. Anetą Szymańską mieszkanką Moch, która hoduje papugi. Pani Aneta z wielka pasją opowiadała o ptakach i na spotkanie z dziećmi przyniosła kilka kolorowych papug. Drugą atrakcją było spotkanie z uczennicami Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu, które zareklamowały swoją szkołę, a do tego przywiozły ze sobą myszołowa i pustułkę. Ptaki te trafiły do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Szponiastych w Rogozińcu, ponieważ były ranne. Tam uzyskały pomoc i opiekę. Uczestnicy pikniku z bliska mogli się przyjrzeć wszystkim ptakom i porozmawiać o ich upodobaniach.

Na zakończenie pikniku sołtys wsi Mochy p. Bogusław Tomiak i Przewodnicząca Rady Gminy – p. Elżbieta Wita wręczyli puchary zwycięzcom biegów, nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu plastycznego oraz upominki tym, którzy zgromadzili najwięcej makulatury.

Organizatorzy dziękują:

– za ufundowanie nagród p. Wójtowi i Gminie Przemęt, Nadleśnictwu Kościan, ZM ,,Obra”,

-za odbiór śmieci i makulatury p. D. Zającowi i p. M. Skibińskiemu,

– za nagłośnienie imprezy K. M. Filipek z Nowej Wsi,

-nauczycielom SP Mochy za opiekę nad uczniami, prowadzenie zabaw i warsztatów,

-Radzie Rodziców za pyszne ciasto.

                                                                                                                                      Rada Sołecka i Dyrekcja SP Mochy

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors