Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Projekt realizowany przez GOK i koła gospodyń wiejskich nagrodzony

W środę, 25 listopada br. w Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie XVI edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”. Wśród nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu znalazł się również projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Przemęcie. Projekt pod nazwą „Gospodynie razem! W KGW tkwi siła!” realizowany był wspólnie z kołami gospodyń wiejskich z gminy Przemęt. W jego ramach GOK wspólnie z kołami gospodyń wiejskich zorganizował m.in. dzień kobiet, prezentacje kulinarne podczas Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie, a także wydał książkę z tradycyjnymi przepisami kulinarnymi.

Jak podkreślali organizatorzy konkurs w tym roku spotkał się z dużym zainteresowaniem. Zgłoszonych zostało wiele cennych i wartościowych inicjatyw lokalnych. Tym bardziej cieszy fakt, iż wśród tak wielu zgłoszeń, działanie przemęckiego ośrodka kultury i KGW zostało nagrodzona.
Nagrodę za realizację projektu wręczyli Pani Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Pan Marek Zieliński, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 3000 zł odebrali Maciej Ratajczak – dyrektor GOK Przemęt oraz Jolanta Flieger – koordynatorka projektu.
– Bardzo serdecznie dziękuję całemu zespołowi GOK oraz wszystkim Paniom z kół gospodyń wiejskich, za pracę przy wspólnej realizacji projekt. Dziękuję kołom gospodyń wiejskich z Błotnicy, Kaszczoru, Kluczewa, Osłonina, Perkowa, Popowa Starego, Przemętu i Starkowa.” – mówi Maciej Ratajczak.
Warto zaznaczyć, iż był to już czwarty projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Przemęcie, który w ciągu ostatnich 6 lat został nagrodzony.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors