Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy historycznej

Już po raz ósmy w Przemęcie odbył się Konkursu Wiedzy o Historii i Tradycji Ziemi Przemęckiej. Jego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. Zgodnie z tradycją rozstrzygniecie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpiło na sesji Rady Gminy Przemęt 15 lutego 2016 r.
W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Przemętu, Moch, Kaszczoru, Bucza, Starkowa i Radomierza. W sumie udział w konkursie wzięło 31 uczniów, którzy 27 listopada 2015 roku pisali test sprawdzający ich wiedzę o historii regionu. Na sesję zaproszono 9 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.
Warto zaznaczyć, iż uczestnicy konkursu nie tylko pisali test sprawdzający wiedzę, ale także wyjechali na wycieczkę do Poznania, gdzie zwiedzili Muzeum Armii Poznań i Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli.
– Chcieliśmy, aby konkurs był nie tylko sprawdzeniem wiedzy, ale także pewną formą edukacji. Poza tym wyjazd był także nagrodą dla uczestników konkursu. – mówi Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie.
Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Jagoda Konieczna z Zespołu Szkół w Buczu. Drugie miejsce przypadło Julii Malepszak ­z Zespołu Szkół w Buczu i Dominikowi Wolniczakowi z Zespołu Szkół w Kaszczorze, natomiast trzecie miejsce zajęła Dominika Masztalerz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radomierzu.
Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Amanda Walter ­z Zespołu Szkół w Mochach, Drugie miejsce zajął Łukasz Wolniczak z­ Zespołu Szkół w Kaszczorze, a trzecie Maria Stachowiak również z Zespołu Szkół w Kaszczorze, Dodatkowo wyróżnienia otrzymali Mikołaj Kmieciak ­z Zespołu Szkół w Przemęcie i Eryk Hübner z Zespołu Szkół w Buczu.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors