Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

KOLONIE SZTUKI Kaszczor 2016

KOLONIE SZTUKI Kaszczor 2016 –  to działania edukacyjno-twórcze skierowane dla dzieci z terenu Gminy Przemęt. Sztuka już od najmłodszych lat szkolnych może kształtować charakter człowieka, pokazywać wartości, różne sposoby patrzenia na świat i jego opisywanie, kształtować wrażliwość na otoczenie i drugiego człowieka. Ta myśl przyświeca organizatorom współdziałanie, to znaczy Fundacji Sztuka dla Ludzi i Zespołu Szkół Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze.
Co można zobaczyć na warsztatach?  Zdecydowanie twórczą zabawę, odkrywanie świata (w tym literatury i sztuki) i jego opisywanie z perspektywy dziecka i młodzieży. To wrażenie zostaje przetransponowane na działania plastyczne. Zaplanowano realizację 14 warsztatów twórczych z ceramiki, grafiki warsztatowej – linorytu oraz malarstwa. Za nami już wiele godzin lepienia i toczenia na kole garncarskim, co sprawiało uczestnikom ogromną frajdę. Dzieci są w trakcie zdobienie porcelanowych naczyń kalkomanią ceramiczną i poznawania linorytu jako techniki druku wypukłego. Uczestnicy warsztatów bardzo żywiołowo reagują na techniki pracy twórczej, których wcześniej nie mieli możliwości poznać i doświadczać. Są dumni z swoich dokonań. Przed nami m.in. majowe międzypokoleniowe warsztaty rodzinne z malarstwa i grafiki warsztatowej. Dodatkową ciekawostką i niebagatelną atrakcją będzie wypał prac ceramicznych (lepionych, toczonych) w piecu plenerowym na terenie szkoły, na co zapraszamy wszystkich chętnych. Będzie to wielogodzinne spotkanie z możliwością wymiany doświadczeń, czy obserwowania procesów zachodzących w „wysokich temperaturach”.
Przedsięwzięcie zakończy się wystawą prac wraz z dokumentacją fotograficzną na terenie Zespołu Szkół Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze pod koniec czerwca. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Przemęt.

Dagmara Angier-Sroka
Bartłomiej Sroka

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors