Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Akcja sadzenia drzewek w Nowej Wsi

Dnia 08.04.2016 roku dzieci uczęszczające do Przedszkola Samorządowego w Nowej Wsi wzięły udział w akcji sadzenia drzewek. Akcję zorganizowała p. B. Matysiak – wychowawczyni dzieci 3 – 4 – letnich, ale udział w niej wzięli wszyscy przedszkolacy wraz z paniami. Pani Barbara Matysiak jest autorką programu proekologicznego „Szanując środowisko – chronimy życie”, który jest realizowany
w przedszkolu. To właśnie w ramach tego projektu odbyło się sadzenie dębów, których sponsorem było Nadleśnictwo Wolsztyn. Pani dyrektor w porozumieniu z panią Sołtys K. Koszel wybrały miejsce, w którym dzieci mogły zobaczyć jak odbywa się sadzenie drzew oraz bezpośrednio w tym uczestniczyć. Dęby zostały posadzone przy placu należącym do OSP. Dzieci posadziły tam około 20 dębów szypułkowych, kilka drzewek zabrali rodzice dzieci do posadzenia w przydomowych ogródkach, natomiast trzy drzewka posadziliśmy na terenie przedszkola. Sadzenie drzewek  sprawiło dzieciom wiele frajdy, a dodatkowo poszerzyły one swoją wiedzą przyrodniczą i mogły przyczynić się do działań na rzecz ochrony środowiska. Ważnym elementem tej akcji było również kształtowanie u dzieci przyjaznego stosunku do przyrody i rozumienie współzależności istnienia człowieka i otaczającego go środowiska. Możemy śmiało powiedzieć, że przedszkolacy spisali się na medal i nazwać ich „małymi ekologami”.

W podziękowaniu za pracę dzieci otrzymały misie – odblaski, które także ufundowało Nadleśnictwo Wolsztyn – za co im bardzo serdeczne dziękujemy.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors