Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Puchar Konwalii. Inauguracja Zielonego Punktu Kontrolnego

W sobotę 7 maja 2016 r. w Olejnicy (Ośrodek AWF) odbyły się zawody na orientację w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Cała Polska Biega z Mapą”, zorganizowane przez HKS Azymut Mochy. Impreza była też okazją do inauguracji projektu Zielony Punkt Kontrolny w Olejnicy.
Zielony Punkt Kontrolny to oryginalna polska koncepcja powierzchni z siecią stałych punktów kontrolnych do uprawiania orienteeringu, znanych na świecie pod nazwą Permanent Orienteering Courses. Projekt w okolicy Olejnicy został zrealizowany przy współpracy Nadleśnictwa Kościan w Kurzej Górze, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Harcerskiego Klubu Sportowego  AZYMUT Mochy (przy wsparciu finansowym Gminy Przemęt). W ramach przedsięwzięcia zostały opracowane dwie mapy sportowe, wykonano i zainstalowano 50 punktów kontrolnych w formie słupków z tabliczkami i perforatorami, wykonano również dwie tablice opisujące projekt i zasady korzystania z ZPK. Symbolicznego odsłonięcia tablicy informacyjnej dokonali: z-ca Nadleśniczego pani Ewa Naparty-Baczyńska i  Prodziekan Wydziału ds Nauczania AWF Wrocław dr Ryszard Błacha. Asystowali: Starszy Specjalista Służby Leśnej – ochrona lasu, ochrona przyrody, łowiectwo, edukacja, turystyka  pan Zbigniew Mikołajczak, pracownik naukowy AWF Wrocław dr Piotr Cych oraz prezes HKS Azymut Mochy Andrzej Galla.
Bezpośrednio po inauguracji ZPK zawodnicy udali się na start zlokalizowany na terenie Ośrodka AWF, natomiast meta znajdowała się na plaży. Podczas biegu na różnych trasach uczestnicy mieli zlokalizowane punkty kontrolne przy słupkach ZPK. W Pucharze Konwalii udział wzięło 130 zawodników m.in. z Poznania, Wrocławia, Szczecina, Złocieńca, Twardogóry, Leszna, Kórnika, Skwierzyny, Dychowa, Międzyrzecza, Sulechowa, Świętoszowa. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli organizatora – HKS Azymut Mochy. W zawodach na orientację uczestniczyli również po raz pierwszy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starkowie. Zawody przebiegły sprawnie, a bezpośrednio po ukończeniu biegu odbyła się dekoracja.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

K10 – Julia Kucharska (Wrocław)

M10- Tymoteusz Bultrowicz (Hades Poznań)

K12 – Aneta Urban (Traper Złocieniec)

M12 – Amadeusz Cupryś (Azymut Mochy)

K14 – Izabela Papież (Azymut Mochy)

M14 – Mikołaj Paterek (Azymut Mochy)

K21 – Maria Gorczyca (Grunwald Poznań)

M21 – Gracjan Cupryś (Azymut Mochy)

K35 – Agnieszka Bultrowicz (Hades Poznań)

M35 – Bartłomiej Małecki (Modrzew Skwierzyna)

M40 – Rafał Wójcik KOS Bno Szczecin

K45 –  Magdalena Gorczyca (Hades Poznań)

M45 – Mariusz Kramski (Energetyk Dychów)

K50 – Jadwiga Kotkowski (Modrzew Skwierzyna)

M60 – Marek Pietrusiński (Artemis Wrocław)

M65 – Janusz Michałek (Modrzew Skwierzyna)

Zespół organizatorów stanowili działacze i zawodnicy HKS Azymut Mochy w szczególności:
Kierownik zawodów – Andrzej Galla
Sędzia Główny – Barbara Nowak
Obsługa Komputerowa (Sport Ident) – Jacek Galla
Kierownik Startu – Patryk Pietrzak
Budowniczowie tras: Marek Galla, Franciszek Galla.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors