Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Spotkanie powiatowego zespołu ds. bezpieczeństwa

18 maja br. w Urzędzie Gminy Przemęt odbyło się drugie z cyklu spotkań specjalnego zespołu koordynującego działania związane z wydawaniem zezwoleń na gospodarowaniem odpadami na terenie Powiatu Wolsztyńskiego. W spotkaniu obok gospodarzy – Janusza Frąckowika, Starosty Powiatu Wolsztyńskiego i Doroty Gorzelniak, Wójta Gminy Przemęt, uczestniczyli dyrektorzy i kierownicy służb powiatowych prowadzących działalność związaną z utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa oraz kierownicy referatów i jednostek podległych UG Przemęt.
Spotkanie miało charakter roboczy i dyskutowano na nim o najważniejszych problemach związanych z bezpieczeństwem i porządkiem. Poruszono m.in. kwestię nielegalnego wywozu śmieci do lasów oraz niekontrolowanego wywozu osadów ściekowych na pola. To bardzo niebezpieczny proceder, który może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Wójt D. Gorzelniak zwróciła uwagę, iż w tym temacie niezbędne jest z jednej strony informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a z drugiej przeprowadzanie skutecznych kontroli i karanie osób łamiących prawo.
Mowa była także o poruszaniu się rowerzystów po chodnikach. Obecny na spotkaniu Zbigniew Drzymała, Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie, podkreślił, iż jazda po chodniku jest niezgodna z prawem, bez względu na to czy na chodniku jest duży czy mały ruch pieszy.
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej – Rafał Kociemba, zwrócił uwagę na poważny problem jakim jest kwestia utrzymywania sprawności technicznej przewodów kominowych. Brak corocznych przeglądów i czyszczenia kominów, do czego zobowiązuje każdego użytkownika prawo, coraz częściej prowadzi do zatruć. Coroczne badania techniczne przewodów kominowych są obowiązkowe! – podkreślił komendant.
Innym tematem poruszanym podczas spotkania była sprawa usuwania z dróg martwej zwierzyny po wypadkach. Często osoby, którym zdarzyło się potrącenie zwierzęcia dzwonią w tej sprawie do Straży Pożarnej, która ma obowiązek usunięcia zwierzęcia z drogi, gdyż stanowi ono zagrożenie w ruchu, natomiast często pojawia się problem kto to zwierzę ma utylizować. Sprawę koordynować będzie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wolsztynie, która dysponuje telefonami do wybranych firm zajmujących się utylizacją martwych zwierząt.

Szersze informacje o spotkaniu w „Kurierze Przemęckim”.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors