Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

7 medali Pucharu Najmłodszych

Ponad 300 zawodników z 30 klubów wzięło udział w mistrzostwach Polski młodzików i dzieci, które odbyły się w dniach 17-19 czerwca w Garczynie koło Kościerzyny. Tradycyjnie bardzo dobrze wypadła ekipa Azymutu Mochy. W pierwszym dniu odbył się bieg sprinterski, najlepiej zaprezentowała się Nadia Kędzierska zajmując drugie miejsce. Czworo zawodników (Amadeusz Cupryś,  Estera Karkut, Lidia Piwowar i Mikołaj Paterek) zajęło czwarte miejsca, a Esterze do medalu brakowała 1 sekunda. Dużo lepiej było w sobotę w biegu klasycznym, Mikołaj Paterek wywalczył złoto, Nadia Kędzierska i Tymoteusz Placek srebro a Amadeusz Cupryś brąz. Estera Karkut była ponownie czwarta.

Trzeci dzień zmagań to biegi sztafetowe, które są zawsze pełne dramaturgii i zwrotów nastrojów. Ostatecznie dwie nasze sztafety wywalczyły miejsca na podium: w kategorii K12 na drugim miejscu finiszowały Estera Karkut, Ania Dreier i Weronika Szymańska, a w kategorii K10 na trzecim – Marysia Hajduk, Ola Golinowska i Weronika Klecha. Czwarte miejsce w M12 zajęli: Amadeusz Cupryś, Tymoteusz Placek i Oliwier Brożyński. Szanse na medal miały jeszcze zawodniczki w K14, które prowadziły po dwóch zmianach, ale poważny błąd na trasie kosztował spadek na 8. miejsce.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce za UNTS Warszawa a wyprzedzając Wawel Kraków i MOS Wrocław.