Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Absolutorium dla Wójta Gminy za rok z 73 inwestycjami!

14 czerwca 2016 r. Rada Gminy Przemęt jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Przemęt za rok 2015. Chwilę później radni również jednogłośnie udzielili Wójtowi Gminy absolutorium.
Podjęcie uchwały zatwierdzającej sprawozdanie finansowe i wykonanie budżetu Gminy Przemęt oraz uchwały udzielającej Wójt Gminy absolutorium poprzedziło sprawozdanie Wójta Gminy z realizacji budżetu w minionym roku oraz przedstawienie opinii na ten temat Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Przemęt i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu. W obu przypadkach opinie były pozytywne i to zarówno jeśli chodzi o wykonanie budżetu Gminy Przemęt w 2015 roku jak i w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy.
Podczas dyskusji Przewodniczący Rady Gminy Przemęt, Jerzy Dominiak, zapytał o najważniejsze inwestycje jakie były w minionym roku zrealizowane w gminie. Odpowiadając, Zastępca Wójta, Mariusz Silski wymienił najważniejsze z ubiegłorocznych inwestycji, a Wójt Dorota Gorzelniak zaznaczyła, że w 2015 roku w gminie Przemęt zrealizowano aż 73 inwestycje, co oznacza, że co tydzień wykonywano średnio 1,5 inwestycji. – Inwestowaliśmy i inwestujemy dużo. W każdej wsi staraliśmy się zrealizować najpotrzebniejsze, aby podwyższyć poziom życia naszych mieszkańców – powiedziała Dorota Gorzelniak.
Po uzyskaniu absolutorium wójt przyjęła gratulacje od Starosty Wolsztyńskiego, Janusza Frąckowiaka, Przewodniczącego Rady Gminy Przemęt, Jerzego Dominiaka oraz Sekretarza Powiatu, Grzegorza Aryża. Gratulacje złożono również Zastępcy Wójta, Mariuszowi Silskiemu i Skarbnikowi Gminy Przemęt, Dorocie Reymann. – Podziękowania należą wszystkim pracownikom Urzędu Gminy Przemęt oraz jednostek podległych – zaznaczyła wójt. – Bardzo dziękuję również sołtysom, za ich starania i dobre gospodarowanie w miejscowościach.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors