Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Przemęcie

W dniu 19 czerwca 2016 roku na boisku sportowym w Przemęcie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których udział wzięło 41 drużyn z 14 jednostek OSP.

Po złożeniu meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Przemęcie druhowi Józefowi Pauchowi przez Komendanta Gminnego druha Mariana Skibińskiego dokonano otwarcia zawodów, podczas którego powitano zawodników oraz ich opiekunów i kierowników drużyn, następnie powitano zgromadzoną publiczność, a także komisję sędziowską z jej przewodniczącym st. kpt. Szymonem Czachnowskim na czele. Powitano równie serdecznie przybyłych gości między innymi: Starostę Wolsztyńskiego – pana Janusza Frąckowiaka, Członka ZOW ZOSP RP w Poznaniu – druha Henryka Żoka, Prezesa ZOG ZOSP RP w Siedlcu – druha Macieja Tomalika, Komendanta ZOMG ZOSP RP w Wolsztynie – druha Szymona Tomysa.

Witając i życząc wszystkim zawodnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników, podkreślono znaczenie i oddanie strażaków ochotników w ratowaniu ludzi i mienia podczas zdarzeń losowych, katastrof i pożarów. Chlubnym jest to, że strażacy ochotnicy robią to bezinteresownie, niejednokrotnie kosztem czasu poświęconego dla swoich rodzin. Ponadto znajdują również czas na podnoszenie sprawności fizycznej i uczestnictwo we współzawodnictwie sportowo-pożarniczym.

Po krótkiej części oficjalnej przystąpiono do startów. Zawody rozegrano w konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza w grupach A mężczyzn i C kobiet oraz ćwiczenia bojowe w grupach CTIF.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:
MDP dziewczęta wg regulaminu CTIF:
1. MDP Barchlin
2. MDP Siekowo
3. MDP Radomierz
4. MDP Kluczewo
5. MDP Kaszczor
6. MDP Bucz
7. MDP Solec
8. MDP Perkowo
9. MDP Sączkowo
10. MDP Nowa Wieś

MDP chłopcy wg regulaminu CTIF
1. MDP Bucz
2. MDP Przemęt I
3. MDP Przemęt II
4. MDP Siekowo
5. MDP Radomierz
6. MDP Kaszczor
7. MDP Barchlin II
8. MDP Barchlin I
9. MDP Siekówko
10. MDP Nowa Wieś
11. MDP Solec

Grupa C kobiet
1. OSP Siekowo
2. OSP Barchlin
3. OSP Kaszczor
4. OSP Solec
5. OSP Siekówko
6. OSP Radomierz

Grupa A mężczyzn
1. OSP Bucz
2. OSP Przemęt
3. OSP Kluczewo
4. OSP Barchlin
5. OSP Siekowo II
6. OSP Radomierz
7. OSP Kaszczor
8. OSP Siekowo
9. OSP Perkowo
10. OSP Siekówko
11. OSP Sączkowo
12. OSP Solec
13. OSP Poświętno
14. OSP Starkowo

Na zakończenie zawodów wszystkim drużynom, które startowały w zawodach wręczono pamiątkowe dyplomy, a trzem najlepszym dodatkowo puchary. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały również medale, a w nagrodę pojadą na trzydniowy turnus do Ośrodka wypoczynkowego Krokus w Wieleniu.
Organizatorem zawodów był: Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Przemęcie, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemęcie oraz Urząd Gminy Przemęt.

Załącznik:

SO Protokół końcowy z zawodów OSP Przemęt 19.06.2016

Galeria

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors