Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wejdź na wieżę, zobaczysz więcej!

Na terenie Gminy Przemęt znajdują się dwie wieże widokowe i taras widokowy, które koniecznie należy jeszcze podczas tego lata odwiedzić. Jest to wieża widokowa w Olejnicy usytuowana  na terenie Leśnictwa Olejnica na wysokości 92 m n.p.m. w pobliżu Jeziora Górskiego i Jeziora Olejnickiego.

Druga wieża to najwyższa wieża widokowa w Wielkopolsce. Ma 30 metrów wysokości, a postawiono ją na drugim co do wielkości wzniesieniu w gminie, dokładnie na wysokości 101 m n.p.m.  w lesie w okolicy miejscowości Siekowo i Kluczewo, na wzniesieniu „Winnica” , w miejscu gdzie dawniej znajdowały się winnice hrabiego Czarneckiego. Aby wejść na szczyt wieży trzeba pokonać  147 stopni, a taras widokowy mieści jednocześnie 25 osób.

Gmina Przemęt może też pochwalić się tarasem widokowym, który znajduje się   w odnowionym budynku dawnego zboru ewangelickiego w Kaszczorze. Budynek pełni dziś funkcję galerii   i sali koncertowej. Ten przepiękny zabytkowy  obiekt można zwiedzać w każdą niedzielę   w godz. od 15:00 do 17:00.

Również w pobliżu naszej gminy są trzy wieże warte odwiedzenia. Pierwsza znajduje się na terenie Gminy Sława. Jest to czterdziestometrowa drewniana wieża widokowa zlokalizowana przy polanie Świętobór. Z wieży roztacza się panorama na sławskie lasy i jeziora. Wieża jest ogólnie dostępna zarówno dla turystów indywidualnych jak też wycieczek. Druga wieża obserwacyjno-widokowa znajduje się na terenie leśnictwa Świętno w  Gminie Wolsztyn. Wieża ma wysokość około 30 m i jest niewątpliwie ogromną atrakcją turystyczną. Również Gmina Włoszakowice ma  wieżę widokową położoną nad Jeziorem Dominickim niedaleko miejscowości letniskowej Boszkowo. Z tej 8 metrowej drewnianej wieży, możemy zobaczyć żwirownie, Jezioro Dominickie oraz wieże kościoła w Przemęcie. Warto w swoich planach wakacyjnych uwzględnić wyprawy na wieże, z których można zobaczyć więcej.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors