Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

„SZTUKA PUKA Pracownia Mobilna”

„SZTUKA PUKA Mobilna Pracownia” zaprasza seniorów po 60. roku życia

Jesteś po sześćdziesiątce, masz ochotę na małą odmianę? Chciałbyś/-abyś zakosztować fotografii, zmierzyć się z malarstwem, spróbować swoich sił w ceramice? Fundacja „Sztuka Dla Ludzi” we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteką w Przemęcie zachęca do udziału w projekcie „SZTUKA PUKA Mobilna Pracownia”.

Seniorzy i ich rodziny z terenu gminy Przemęt mają niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w wydarzeniach, które zostały zaplanowane na najbliższe miesiące, by dawać szansę rozwoju tkwiącego w nas potencjału nie tylko dzieciom, ale także osobom dojrzałym. Projekt „SZTUKA PUKA Mobilna Pracownia” to przygoda z fotografią cyfrową i grafiką warsztatową, stwarzająca możliwość wzięcia udziału w plenerze malarskim, oferująca tworzenie naczyń ceramicznych, wypalanych pod okiem praktyków w specjalnych piecach. Zamiast decydować się na spędzanie czasu w konwencjonalny sposób, można zaprosić rodzinę czy przyjaciół, wykonać wspólne, profesjonalne fotografie, które pozwolą oswoić się z nowoczesnym sprzętem, ale przede wszystkim dadzą szansę uwiecznienia chwil na  pamiątkowych zdjęciach w studio i w plenerze. Świetną prezentem będą też naczynia ceramiczne, które uczestnicy warsztatów będą ozdabiać przy użyciu gotowych kalkomanii. Marzysz o samodzielnie wykonanej filiżance? Masz okazję ją stworzyć.

Projektowa Mobilna Pracownia została wyposażona przez organizatorów w profesjonalny sprzęt, dzięki czemu chętni nie muszą posiadać swoich aparatów, by móc wziąć udział w zajęciach. Wystarczą dobre chęci. Urozmaicone tematycznie warsztaty będą odbywały się w salach wielskich w Osłoninie, Przemęcie, Solcu Nowym oraz w Biskupicach. Ponadto Ci warsztatowicze, którzy będą regularnie uczęszczać na cykliczne zajęcia, mogą liczyć na dodatkową atrakcję w postaci wspólnego wyjazdu do Poznania, podczas którego wezmą udział w koncercie w Filharmonii i zwiedzą wystawę w Muzeum Narodowym.

Udział w warsztatach malarskich, fotograficznych i ceramicznych (w tym garncarskich), w plenerach artystycznych (jak choćby dwudniowy pobyt w Wieleniu wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem), w wyjeździe do Poznania są BEZPŁATNE!

Zapisy trwają. Można ich dokonywać telefonicznie, zwracając się do pomysłodawców projektu: Dagmary Angier-Sroki (tel. 602-249-192) oraz Bartłomieja Sroki (tel. 604-154-659).

Serdecznie zapraszamy do udziału! Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

FUJI2824 — kopia
FUJI2865 — kopia
IMG_8147 — kopia
IMG_8167 — kopia
IMG_8220 — kopia
IMG_8297 — kopia
FUJI2754
FUJI2702 — kopia
FUJI2641 — kopia

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors