Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Zyskaliśmy ponad 2,7 mln zł na budowę dróg w Gminie Przemęt

W środę 24 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Przemęt podpisane zostały umowy między Gminą Przemęt i Urzędem Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie budowy trzech dróg w naszej gminie – ulicy Głębokiej w Przemęcie, ulicy Rolniczej w Kluczewie oraz ulicy Pod Lipami w Kaszczorze. Umowy podpisali Dorota Gorzelniak, Wójt Gminy Przemęt oraz Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Przemęcki samorząd jako jedyny w Powiecie Wolsztyńskim otrzymał dofinansowanie na budowę dróg w ramach operacji realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20. Warto zaznaczyć, iż Gmina Przemęt jako jedna z nielicznych w Wielkopolsce otrzymała dofinansowanie aż na trzy projekty:

1. „Budowa drogi w Kluczewie, ulica Rolnicza”
Całkowity koszt: 2.257.396,17 zł
Dofinansowanie z UM: 1.436.381 zł (63,63%)

2. „Budowa ulicy Głębokiej w miejscowości Przemęt wraz z odwodnieniem”
Całkowity koszt: 1.341.220,71 zł
Dofinansowanie z UM: 844.002 zł (63,63%)

3. „Budowa drogi w miejscowości Kaszczor, ulica Pod Lipami”
Całkowity koszt: 763.568,78 zł
Dofinansowanie z UM: 485.859 zł (63,63%)

Jak łatwo wyliczyć łączna wysokość uzyskanego przez przemęckie władze samorządowe dofinansowania z Województwa Wielkopolskiego wyniosła ponad 2,7 mln zł! Podczas podpisania umów Wójt Dorota Gorzelniak podkreśliła zasługę wicewójta Mariusza Silskiego w przygotowaniu projektów, które otrzymały dofinansowanie, co nie było łatwym zadaniem.
Realizacja inwestycji czyli budowy wspomnianych dróg rozpocznie się po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu. Termin zakończenia budowy wszystkich trzech dróg wyznaczony jest na wrzesień 2017 r.

logo_prow_wlkp

Wyszukaj w serwisie
[wpdreams_ajaxsearchlite]