Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Spotkanie z przedstawicielami klubów sportowych

26 września 2016r. na Sali sesyjnej Urzędu Gminy Przemęt odbyło się spotkanie Wójta Gminy Przemęt Pani Doroty Gorzelniak z przedstawicielami z Uczniowskich Klubów Sportowych oraz Stowarzyszeń Kultury Fizycznej, działających na terenie naszej gminy. Obok Wójta w spotkaniu uczestniczył również Pan Tadeusz Dubisz- prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Lesznie oraz Pan Leszek Anglart- Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich. Na spotkaniu obecnych było 8 przedstawicieli klubów sportowych z Gminy Przemęt: Pani Barbara Nowak (HKS Azymut Mochy), Pan Robert Müller (SKS Helios Bucz), Pan Bogusław Wolański (UKS Rywal Klon Mochy), Pan Mieczysław Szantyka (UKS Sokół Kaszczor), Pan Krzysztof Słonina (UKS Krokus Wieleń), Pani Elżbieta Budzińska (Agro Kluczewo), Pan Dariusz Machowiak (Klub Sportowy Przemęt Team), Pan Adrian Skorupiński oraz Pan Tomasz Peciak (Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”).

W spotkaniu uczestniczyła też Pani Anna Wojciechowska, zajmująca stanowisko ds. kontroli zarządczej w Urzędzie Gminy Przemęty, która rozpoczęła spotkanie od przedstawienia zakresu oraz wyników kontroli, jaką przeprowadziła w 3 klubach: SKS Helios Bucz, UKS Sokół Kaszczor oraz Rywal Klon Mochy. Stwierdzono, że kluby nie wykazują uchybień co do prowadzonych dokumentacji, jednak należy zwrócić uwagę na stan techniczny obiektów sportowych, które w większości przypadków pozostawiają wiele do życzenia. Wynika to jednak z braku funduszy i jak zaznaczył Pan Dubisz, koszty utrzymania obiektów sportowych są ogromne, ale należy dokładać wszelkich starań, aby pozyskiwać te fundusze z różnych projektów, czy dotacji.

Kolejno głos zabierali Pan Krzysztof Słonina z UKS Krokus Wieleń oraz Pan Tomasz Peciak z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Zaznaczali, że młodzież chętnie uczestniczy w zajęciach judo, czy kajakarstwie. Wspomniano, że trzeba upowszechniać też te sporty, które nie posiadają takiej popularności jak np. piłka nożna. Klub żeglarski z Wielenia ma tereny, które należy propagować w obrębie kraju i nie tylko.

Pani Barbara Nowak, reprezentując HKS Azymut Mochy, wspomniała o sukcesach swoich podopiecznych w Biegach na Orientację. Młodzież zdobywa trofea na szczeblach ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Padła propozycja, aby zorganizować rozgrywki gminne, które będą miały miejsce właśnie na obiektach gminnych. Może nie wpłyną one na poprawę budżetów klubów, ale na promocję sportu, co jest bardzo ważnym aspektem. Dyskusję zakończyła Pani Wójt, stwierdzając, iż każdy sport ma swoją odrębną specyfikę, a najważniejsze jest to aby wszczepić w dzieci i młodzież z naszego terenu, sportowy i zdrowy tryb życia. Pani Wójt apelowała o angażowanie się w projekty, czy dotacje, także te finansowane przez Gminę Przemęt oraz o rzetelne składanie ofert w konkursie na dotacje, który rozpocznie się już w grudniu. Przeprowadzenie konsultacji z przedstawicielami klubów będzie pierwszym etapem, następnie zostanie ogłoszony konkurs na wsparcie, w którym każdy klub, czy stowarzyszenie będzie mogło zgłosić swoją ofertę.

Pan Anglart pokazał w prezentacji multimedialnej nowe wzory ofert, umów i sprawozdań na tegoroczny konkurs.

Na koniec Pani Wójt wręczyła uczestnikom upominki, w postaci powieści kryminalno- historycznej o Przemęcie i okolicy: „Tam, gdzie czai się wiatr”, autorstwa Pana Krzysztofa Koziołka i zaprosiła na konsultacje, które odbędą się w listopadzie.

Bożena Kurzawa

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors