Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

25-lecie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Solca – GRATULUJEMY!

Pierwsza sobota października 2016 roku była wyjątkowym dniem dla członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Solca. Tego dnia uroczyście obchodzono 25-lecie istnienia Koła. Uroczystość ta połączona była z Dniem Seniora i odbyła się w sali wiejskiej w Solcu, gdzie zebrali się członkowie Koła i zaproszeni goście. Wszystkich przywitał przewodniczący Koła – pan Franciszek Żok.
Koło rozpoczęło swoją działalność w marcu 1991 roku, liczyło wówczas 30 członków. Do pierwszego zarządu wybrani zostali: Zygmunt Muszyński – przewodniczący, Stanisław Piskorski – zastępca, Helena Muszyńska – sekretarz i Helena Skorupińska – skarbnik. Na przestrzeni lat liczba członków się zmieniała. Do Koła należeli nie tylko mieszkańcy Solca, ale też sąsiednich miejscowości. Dziś Koło liczy sobie 38 członków, a zarząd tworzą Franciszek Żok – przewodniczący, Zenon Nowacki – sekretarz, Helena Skorupińska – skarbnik. Warto dodać, że pani Helena Skorupińska pełni tę funkcję od początku, czyli 25 lat.
Z okazji jubileuszu na ręce przewodniczącego Koła życzenia i gratulacje złożyli m.in. Starosta Wolsztyński – pan Janusz Frąckowiak i Wójt Gminy Przemęt – pani Dorota Gorzelniak.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze./oprac. RL

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors