Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Dbajmy o właściwe postępowanie ze zużytymi odpadami foliowymi

Apelujemy do rolników i ogrodników aby właściwie postępowali ze zużytymi w gospodarstwach odpadami foliowymi. Częstym widokiem na polach są porozrzucane resztki  zużytych folii ogrodniczych, folii po kiszonkach, sianokiszonkach, worków po nawozach oraz BIG BAGI. Odpady te są rozwiewane  przez wiatr, gnane podmuchami przemieszczają się po otwartych przestrzeniach, zatrzymując się na miedzach, skarpach rowów  i w przydrożnych zadrzewieniach. Niejednokrotnie kawałki folii dostają się na prywatne podwórka i ogrody. Porozrzucane resztki foliowe nie tylko szpecą krajobraz, lecz co gorsze są bardzo uciążliwym dla środowiska odpadem.

Dlatego przypominamy, że zużyte folie ogrodnicze, folie po kiszonkach, sianokiszonkach, worki po nawozach oraz BIG BAGI można dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych / PSZOK/ w Błotnicy ul. Szkolna 46,  w każdy dzień roboczy od godz.1000 do godz. 18 00 i w soboty od godz.1000 do godz.1500 , za wyjątkiem świat i dni ustawowo wolnych od pracy.

 Odbiór odpadu jest bezpłatny!

 

Potrzebne są tylko Państwa dobre chęci oraz motywacja do zbiórki i segregacji, a duża ilość odpadów takich jak folia nie trafi do przydrożnych rowów, lasów oraz nie będzie spalanych.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors