Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach na Orientację

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (dotyczy zawodników 14-letnich i młodszych i obejmuje województwa: dolnośląskie, opolskie, lubuskie i wielkopolskie) odbyły się w dniach 22-23 października w Bolesławcu i okolicach.

Zawodnicy wystartowali trzykrotnie. W sobotę były biegi indywidualne na dystansie klasycznym i sprinterskim, natomiast w niedzielę rozegrano bieg sztafetowy.

Młodzicy Azymutu zdobyli łącznie 9 medali (na 18 możliwych). W biegu klasycznym zdecydowanie najlepszy czas (ponad 8 minut przewagi) uzyskała Nadia Kędzierska, na trzecim miejscu uplasowała się Lidia Piwowar; w czołówce znalazły się jeszcze Iza Papież (6m.) i Ada Pabich (10m.). Wśród chłopców niespodziewanie najlepszym z naszych okazał się 11 letni Amadeusz Cupryś, brązowy medal wywalczył Mikołaj Paterek. Na 5. miejscu bieg ukończył Alex Grobelny a na 10. Oliwier Brożyński. W biegu sprinterskim medale zdobyli: Nadia Kędzierska – srebrny oraz Magda Zając i Mikołaj Paterek brązowe. W najlepszej dziesiątce miejsca zajęli jeszcze: Iza Papież (6), Ada Pabich (8) i Alex Grobelny (7). Po tak dobrych biegach apetyty w niedzielnych sztafetach były na złota, jednak po raz kolejny przekonaliśmy się że biegi sztafetowe rządzą się innymi prawami (stres, bieg w bezpośrednim kontakcie z rywalami itd.). Ostatecznie nasze sztafety nr 1 zdobyły srebrne medale, a druga sztafeta dziewcząt zajęła czwarte miejsce. Łącznie podczas MMM zdobyliśmy ponad 40 punktów SSM, co po dodaniu do wcześniejszych zdobyczy juniorów daje najlepszy wynik w historii Klubu – ponad 150 punktów!!!