Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Prezentacja projektu „Rżnięcie po dawnemu”

We wtorek, 11 października 2016 r., komisja oceniająca projekty zgłoszone do konkursu na działania proekologiczne i prokulturowe w Wielkopolsce, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski, zapoznała się z działaniem zgłoszonym do tegorocznej edycji konkursu przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. Prezentację realizacji projektu zorganizowano w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stara Chata u Kowola” w Kluczewie. Nie przypadkowo wybrano to miejsce. Zgłoszony przez GCKiB w Przemęcie projekt dotyczył organizacji imprezy „Rżnięcie pod dawnemu czyli pokaz dawnych metod żniwowania”, którą odbyła się 16 lipca br. właśnie w tej miejscowości.
O projekcie gościom opowiadał Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie. Na spotkaniu byli również mieszkańcy Kluczewa, przedstawiciele organizacji społecznych tu działających – OSP, KGW i Rady Sołeckiej na czele z sołtysem Jolantą Skoracką. Mieszkańcy również opowiadali o imprezie, której głównym celem było przybliżenie dawnych sposobów żniwowania oraz zwyczajów jakie panowały podczas żniw. A że ludzie w Kluczewie są bardzo pozytywni to było wyjątkowo wesoło.
Podczas wizyty u kowola nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w kuźni i pokazu kucia podkowy. Był też pyszny swojski poczęstunek, na który zawsze można tu liczyć. Dziękujemy gospodarzom!
Wyniki konkursu poznamy zapewne na przełomie 2016 i 2017 roku. Czekamy niecierpliwie.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors