Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Nagroda „Dobry Gospodarz” dla Wójta Gminy Przemet, Doroty Gorzeniak

Po raz 26 „Wiadomości Kościańskie” przyznały nagrody za nieprzeciętne dokonania w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym i samorządowym Ziemi Kościańskiej. Wśród nagrodzonych znalazła się wójt Gminy Przemęt, Dorota Gorzelniak, której redakcja przyznała tytuł „Dobry Gospodarz”. Nagroda ta, wręczana od 22 lat, jest dowodem uznania wysokiego poziomu zarządzania małymi Ojczyznami. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 1 grudnia 2016 r. we Dworze Sopliców w cichowski skansenie.
Odbierając nagrodę z rąk Jerzego Wizerkaniuka, reaktora naczelnego „Wiadomości Kościańskich”, wójt Dorota Gorzelniak podkreśliła, iż jest ona efektem pracy wielu osób i zaznaczyła, że ma jeszcze sporo energii i wiele pomysłów na kolejna lata. – Kierując gminą i podejmując decyzje nie myślę tylko o tym jak gmina wygląda dziś, ale staram się patrzeć w przyszłość, przewidywać jak nasza gmina będzie wyglądała za 10 lub 20 lat. Dopiero takie szerokie spojrzenie daje możliwość podjęcia odpowiednich decyzji. – powiedziała, dziękując za nagrodę, Dorota Gorzelniak.
Wójt otrzymała rzeźbę „Dobrego gospodarza” wykonaną w drewnie autorstwa kościańskiego artysty Mariana Malińskiego, która stanęła w jej gabinecie.
Gratulacje wyróżnienia złożyli obecni na spotkaniu samorządowcy Ziemi Kościańskiej. Listy gratulacyjne przesłał także Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wojciech Ziemniak, Poseł na Sejm RP.

Relacja także na stronie koscian.net

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors