Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Spotkanie z producentami i przetwórcami szparagów

14 grudnia br. w Sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie odbyło się spotkanie producentów szparagów. Jego organizatorem był Wójt Gminy Przemęt, Pani Dorota Gorzelniak oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, Pan Maciej Ratajczak. Spotkanie miało na celu poznanie opinii producentów i przetwórców na temat pomysłu organizacji „Święta Szparaga”. Dorota Gorzelniak podkreślała, że celem jest wyrobienie marki przemęckiego szparaga. Dziś szparagi produkowane na naszym terenie charakteryzują się najwyższa jakością i wyjątkowym smakiem i warto to wypromować.
Obecni na spotkaniu wyrazili chęć i zgodnie zadeklarowali uczestnictwo w projekcie. Uzgodniono, że główne obchody święta odbędą się w Mochach na przełomie maja i czerwca 2017 r. Impreza będzie miała formę z jednej strony konferencji popularnonaukowej, a z drugiej festynu z prezentacjami kulinarnymi. Został także zaakceptowany pomysł organizacji w tym czasie dni otwartych w gospodarstwach, w których uprawia i produkuje się szparagi, aby dać możliwość zakupu szparagów bezpośrednio u producentów oraz możliwość obejrzenia procesu uprawy. Planuje się także przygotowanie specjalnych wydawnictw i informatorów. Gmina Przemęt i GCKiB w Przemęcie będą wnioskować o środki zewnętrzne na ten cel.
Gmina Przemęt oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie zachęca wszystkich producentów szaragów do współpracy w realizacji projektu mającego na celu promocje przemęckich szaragów. Wszystkich zainteresowanych przedsięwzięciem producentów szparagów prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteką w Przemęcie nr tel. 65 619 34 85.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors