Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

UKS POHL JUDO PRZEMĘT, V MEMORIAŁ ZBIGNIEWA POHLA

Kolejny już V Memoriał Zbigniewa Pohla za nami, mnóstwo wrażeń i emocji, które naładowały nas pozytywnie do dalszej pracy. W tym roku zjechało się do nas 220 zawodników z 17 klubów (UKS Olimp Nowa Sól, ULKS Ippon Jarocin, UKS Judo Tuliszków, UKS Junior w Lipnie, PKS Olimpia Poznań, UKS Szóstka Rawicz, Akademia Judo Poznań, KU AZS Judo Sulechów, KS Triumphator Naratów, AZS AWF Poznań, MKS Juvenia Wrocław, UKS Feniks Bytom, Jamniuk Gorzów, Washi Konotop, Mako Judo Wrocław, Akademia Sportu i Rekreacji „A & R Professional”, UKS Pohl Judo Przemęt) z czterech województw (wielkopolski, dolnego śląska, śląska i lubuskiego). Walki rozegrano na trzech matach począwszy od najmłodszych roczników 2012 na 2004 skończywszy. Dzieci jak zawsze dały z siebie wszystko, widać było na ich buziach wolę walki i chęć zwycięstwa. Nasi zawodnicy zajęli następujące lokaty:

-Ksawery Kokornaczyk I m

– Mateusz Gabryel I m

– Jakub Pochanke I m

– Damian Weiss 2 x I m

– Ksawery Kokornaczyk II m

– Nadia Stanek II m

– Sebastian Jaskulski II m

– Martyna Skorupińska II m

– Oliwier Dydyna II m

– Kacper Kokornaczyk II m

– Mateusz Pochanke II m

– Antonina Wolnik II m

– Wojciech Jarosz III m

– Alan Gniłka III m

– Oliwia Gniłka III m

– Franciszek Kiciński III m

– Katarzyna Kicińska III m

– Filip Bździak III m

– Markus Szudra III m

– Antoni Kasperski III m

– Patrycja Foterek III m

– Przemysław Skiba III m

– Bartosz Smerdka III m

– Franciszek Czwojdrak III m

– Dominika Weiss III m

– Maciej Ciesielski III m

– Wiktor Szczepański III m

– Karolina Kot III m

– Nikodem Wojciechowski III m

– Krzysztof Wawrzyniak III m

– Igor Furmanowicz III m

– Dawid Rzepka III m

– Amelia Kruk III m

– Aleksander Wojciechowski III m

Poza dziećmi, dla których ten turniej był organizowany odwiedzili nas również przyjaciele śp. trenera Zbyszka Pohla m.in. trener Zbigniew Zamęcki z MKS Juveni Wrocław i trener Jacek Tomczak z ULKS Ippon Jarocin. Ponadto wśród zaproszonych gości pojawili się pani Wójt Gminy Przemęt Dorota Gorzelniak, pan Starosta Powiatu Wolsztyńskiego Janusz Frąckowiak, pani Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie Halina Pohl, Sołtys wsi Przemęt Jacek Piotrowski. W trakcie turnieju została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz dwójki ciężko chorych dzieci, którą swoją obecnością wsparł Jacek MEZO Mejer i Witek Ostynowicz vel Vitos WS oraz strażacy, którzy prezentowali zainteresowanym podstawy ratownictwa medycznego i żołnierz Jednostki Wojskowej w Sulechowie, który przyjechał do nas z tzw. Cyklopem. Gośćmi specjalnymi, którzy poprowadzili w dniu następnym dwuczęściowy camp  byli w tym roku pan Rafał Kubacki ( wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, dwukrotny Mistrz Świata i brązowy medalista Mistrzostw Świata oraz Olimpijczyk) i pan Krzysztof Wiłkomirski (między innymi wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata ). Bardzo jesteśmy obu panom wdzięczni za to, że wygospodarowali czas i pojawili się u nas. Pan Krzysztof gościł w Przemęcie od piątku przeprowadzając wówczas pierwszy wspólny trening. W dniu następnym dekorował naszych małych medalistów, a w niedzielę należała do niego pierwsza część campu. Z kolei pan Rafał w sobotę przyjechał do nas z trzydziestoosobową grupą zawodników a w niedzielę poprowadził drugą część campu. Ponadto w niedzielę pomiędzy dwoma blokami treningowymi zostały przeprowadzone zawody dla najmłodszych i najmniej doświadczonych zawodników z Sulechowa, Wolsztyna, Przemętu i Lipna w formie toru przeszkód. Każdy z nich na koniec otrzymał dyplom uczestnictwa i medal.  Należy wspomnieć, że w piątek na wieczornym treningu pojawił się major Bogumił Szynaka z Jednostki Wojskowej w Sulechowie, który odebrał w imieniu własnym oraz płk Jacek Kilińskiego, ppłk Artur  Danielskiego i chor Krzysztof Mola honorowe brązowe odznaki Polskiego Związku Judo za zasługi przy otwieraniu sekcji judo funkcjonując przy Jednostce Wojskowej w Sulechowie.

Podziękowania za pomoc przy organizacji V Memoriału Zbigniewa Pohla należą się  po pierwsze sponsorom, którzy bezinteresownie nas wsparli, Starostwu Powiatowemu w Wolsztynie za dotację na ten cel, Radzie Sołeckiej w Przemęcie za wsparcie przy zakupie medali, Urzędowi Gminy Przemęty za ufundowanie dyplomów dla zawodników. Dwójce trenerów Dariuszowi Giedziunowi i Mariuszowi Bąkowskiemu za użyczenie tatami. Pani Dyrektor Halinie Pohl za użyczenie obiektu oraz sprzętu do oprawy muzycznej. Naszym cudownym rodzicom (Izie i Łukaszowi Kasperskim, Ewie i Marcinowi Jaskulskim, Katarzynie i Bartkowi Pochanke, Kamili i Markowi Kokornaczyk, Angelice Kicińskiej, Małgorzacie Krystek, Sylwii Piotrowskiej, Paulinie Stanek, Marta Wolnik, Magdalenie Wojciechowskiej, Katarzynie Napierała) za pomoc przy stoiskach z gastronomią oraz pozostałym nie wymienionym mamom za upieczone ciasta. Ponadto członkom zarządu klubu i przyjaciołom klubu (Mironowi Piosikowi, Magdalenie i Sandrze Matuszewskim, Agnieszce Kuleczce, Patrycji Woźnej) oraz naszej niezawodnej młodzieży z najstarszej grupy z Przemętu za zaangażowanie w przygotowaniu szatni, Sali na przybycie zaproszonych klubów i gości oraz za ich uporządkowanie po zakończeniu zawodów. Na sam koniec paniom sprzątaczkom i kucharkom oraz panom woźnym za wsparcie.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim wspomnianym i tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego turnieju a nie zostali wymienieni.

zamieścił: Bożena Kurzawa

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors