Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Apel o niezanieczyszczanie dróg maszynami rolniczymi

Urząd Gminy Przemęt w związku z narastającą liczbą  zgłoszeń o zanieczyszczeniu dróg apeluje się do osób prowadzących prace na polach uprawnych o zadbanie o bezpieczeństwo i stan drogi po przeprowadzonych pracach.

Przypominamy, że każdy rolnik przed wyjazdem z pola powinien koła maszyny oblepione ziemią starannie oczyścić z wszelkich nieczystości, tak aby nie zabrudzić utwardzonej nawierzchni drogi publicznej. Należy również pamiętać, aby jadąc na pole lub z niego wracając, odpowiednio zabezpieczyć przewożony ładunek. Na przykład przy transporcie obornika lub gnojowicy powinniśmy zadbać o to, aby nic na jezdnię nie spadało i nie skapywało. W przeciwnym razie błoto oraz inne nieczystości pozostają na jezdni tworząc śliską warstwę, która stanowi zagrożenie dla innych niespodziewających się utrudnień użytkowników dróg.

Coraz więcej rolników zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje grożą za zanieczyszczenie drogi i starają się temu zapobiegać lub, jeżeli już dojdzie do zanieczyszczenia drogi, to po sobie sprzątają. Bardzo im za to dziękujemy. Niestety, wciąż jest wiele osób, które tego nie robią. Zapewne nie zdają sobie sprawy, że takie zachowanie jest karalne. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za zanieczyszczanie drogi, które może powodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienia w ruchu drogowym przewidziana jest kara grzywny do 1500 złotych, kara nagany jak i nakaz uprzątnięcia drogi. Ponadto taryfikator mandatowy przewiduje mandat karny do 200 złotych za takie wykroczenie.

Dlatego apelujemy do osób, które w najbliższym czasie rozpoczną prace polowe,  o niezanieczyszczanie dróg.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors