Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Spotkanie autorskie z Ewelina Rubinstein w GCKiB w Przemęcie

Gościem kolejnego spotkania autorskiego w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie była Ewelina Rubinstein, dziennikarka i prawniczka. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynała współpracując m.in. ze studenckim miesięcznikiem “Obsesja”, “Warszawskim a b c”, czy “Akademickim Radiem Kampus”. Obecnie związana jest z lokalnym dwutygodnikiem “Głos Wolsztyński”. Autorka jest także członkiem Otwartej Rzeczpospolitej – Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii.
Zadebiutowała w 2014 roku książką pt. “Nina, prawdziwa historia”, opowieścią o poszukiwaniu własnej tożsamości, o zmierzeniu się ze swymi słabościami i lękami. Przedstawia historię młodego prawnika, który cofając się w czasie, uświadamia sobie, dlaczego stał się bohaterem dziwnych w tym czasie zdarzeń. Wraz z bohaterem tej powieści możemy podróżować przez Warszawę, Moguncję, a także przez niewielkie, wielkopolskie miejscowości: Wolsztyn, Przemęt, Popowo Stare.
W marcu 2016 roku w Jerozolimie ukazała się druga książka Eweliny Rubinstein, napisana w języku angielskim “Everything is possible”.
Autorka opowiadała o swoich reportażach związanych z Bliskim Wschodem, pracy na antenie Radia Medium, gdzie prowadzi audycje o kulturze, religii i zwyczajach Izraelczyków.
Podczas spotkania zaprezentowała swoją najnowszą książkę pt. “Jerozolima. Miasto Boga” łączącą w sobie cechy przewodnika, reportażu i książki dokumentalnej, ukazującą różne twarze Jerozolimy. Dziennikarka poruszyła wiele interesujących tematów związanych z codziennym życiem mieszkańców Izraela. Opowiadała o ortodoksyjnych rodzinach żydowskich, którzy żyją w swoim innym, zamkniętym świecie.
Na zakończenie był czas na zadawanie pytań oraz zakup książki z autografem autorki.
Więcej na stronie GCKiB w Przemęcie – www.gckib.org.pl.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors