Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ewelina Rubinstein

Zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie. Tym razem gościem Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie będzie Ewelina Rubinstein – prawniczka, dziennikarka, wolsztynianka.
Zadebiutowała w 2014 roku mini- powieścią „Nina, prawdziwa historia”, dzięki której zdobyła uznanie wielu Czytelników. W marcu 2016 roku w Jerozolimie ukazała się jej druga książka napisana w języku angielskim „Everything is possible”. Jest autorką reportaży związanych z Bliskim Wschodem, na antenie Radia Medium Publiczne prowadzi audycje o kulturze, religii i zwyczajach Izraelczyków. Jej teksy o historii Żydów publikowane były również na łamach czasopisma Midrasz. Związana również z dwutygodnikiem „Głos Wolsztyński”.
Najnowsza książka autorki „Jerozolima. Miasto Boga” nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga” dowiemy się m.in. dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy,jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywność, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie?
Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów, jak homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga” obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors