Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Uroczystość z okazji 10 rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

„Uczcie się kochać to, co prawdziwe, dobre i piękne” – Jan Paweł II

1 kwietnia w hali sportowej o godz. 18.00 rozpoczęła się uroczystość przygotowana z okazji 10 rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Mochach.
Gości powitała Pani Dyrektor Małgorzata Zielińska, która przypomniała uzasadnienie wyboru imienia dla szkoły sprzed 10 lat. Następnie głos zabrali goście: P. Starosta Janusz Frąckowiak, P. Wójt Dorota Gorzelniak, P. Dyrektor Włodzimierz Pilich w imieniu dyrektorów szkół i przedszkoli oraz P. Dyrektor Zespołu Szkół w Kaszczorze. Wszyscy życzyli uczniom i pracownikom szkoły, aby tak wielki Patron był dla nas wzorem na dalsze lata.
Następnie rozpoczął się prawie dwugodzinny koncert w wykonaniu zaproszonych chórów: Chóru Męskiego im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic pod dyrekcją p. Mariusza Kowalczyka, Żeńskiego Chóru Parafialnego „Cantilena” z Włoszakowic pod dyrekcją p. Katarzyny Kaczmarek i Chóru Gimnazjum w Brennie pod dyrekcją pani Aliny Nowak oraz uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mochach.
Osią koncertu były wartości, które w ciągu całego pontyfikatu propagował Jan Paweł II – nauka, rodzina, miłość i miłosierdzie, tolerancja, ojczyzna, praca i modlitwa. Koncert poprowadzili uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej – Maria Skorupka i Mikołaj Kurek. Na początek chwila wspomnień – prezentacja multimedialna z fotografiami z uroczystości nadania szkole imienia Jana Pawła II okraszona pieśniami chórów. Następnie przygotowane przez uczniów ZSGiSP w Mochach pod kierunkiem nauczycieli prezentacje były przeplatane pieśniami chórów, m.in. ukochaną przez Papieża „Barką”, pieśniami „Zostań z nami”, „Błogosławieni miłosierni”, „Żeby Polska była Polską” czy „Hymn III tysiąclecia”. Wśród prezentacji przygotowanych przez młodzież były scenki liryczne, inscenizowana piosenka, recytacja przy dźwiękach utworu granego na wiolonczeli przez Kingę Smerdka, krótka inscenizacja z udziałem „naszego Papieża”, a na koniec wywołująca u wielu widzów wzruszenie do łez, pantomima. Ogółem w występach brało udział prawie pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły, a chóry wykonały około 15 pieśni. Nad oprawą dźwiękową i oświetleniem czuwał p. Ryszard Nowak.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała wszystkim wykonawcom i uhonorowała statuetkami „Przyjaciel Szkoły” kilkanaście osób, które szczególnie często wspomagały szkołę. P. Elżbieta Wita ogłosiła również wyniki konkursu plastycznego o Janie Pawle II i wręczyła nagrodzonym i wyróżnionym uczniom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Przemęcie. Następnie zaproszeni goście i wykonawcy koncertu udali się na skromny poczęstunek do szkolnej stołówki, gdzie mogli podziwiać prace nagrodzone w konkursie plastycznym. Na szkolnym korytarzu natomiast można było obejrzeć wystawkę kart ze szkolnej kroniki obejmujących wydarzenia związane z naszym Patronem z ostatnich 10 lat.
Kolejnym akordem obchodów 10 rocznicy nadania imienia Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Mochach było odsłonięcie 2 kwietnia o godz. 10.30 pamiątkowej tablicy na kamieniu umieszczonym przed szkołą. W obecności Pocztu Sztandarowego, delegacji uczniów naszej szkoły, nauczycieli i mieszkańców Moch poświęcenia tablicy dokonał Ksiądz Proboszcz Ryszard Penczyński, a następnie Przewodniczący Rady Rodziców p. Wojciech Smerdka i Przewodniczący Samorządów Uczniowskich Gimnazjum i Szkoły Podstawowej dokonali jej odsłonięcia. Następnie o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym w Mochach odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Podczas jej trwania Ksiądz Proboszcz podziękował Pani Dyrektor Małgorzacie Zielińskiej za przygotowanie pięknej uroczystości z okazji 10 rocznicy nadania szkole imienia i przypomniał wielką rolę ówczesnego Dyrektora p. Andrzeja Galla w zabiegach o akceptację naszego wyboru Patrona.
Trzeba przyznać, że sobotni koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem – widownia została wypełniona, a wykonawcy zostali nagrodzeni owacją na stojąco. Ostatnim akordem obchodów 10 rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II były pamiątkowe zdjęcia klasowe, które zostały wykonane w poniedziałek. Hasło: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” pozostaje dla nas aktualne.

Renata Bortniak

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors