Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Warszawa da się lubić – pięć medali mistrzostw Polski

Czterdziestoosobowa grupa zawodników Azymutu Mochy uczestniczyła w dniach 16-18 czerwca w Warszawie w Pucharze Najmłodszych. Zawody te to nieoficjalne mistrzostwa Polski w kategoriach dziecięcych, więc zjechały na nie kluby z całej Polski.
W pierwszym dniu rozgrywany był bieg sprinterski w Parku Polskich Wynalazców na Ursynowie. Nasi zawodnicy – Amadeusz Cupryś i Mikołaj Paterek wywalczyli tutaj dwa brązowe medale. W drugim dniu odbył się bieg na dystansie klasycznym, centrum zawodów usytuowane było w okolicy Hipodromu Stara Miłosna (dzielnica Wesoła). Tym razem azymuciaki  zaprezentowali się jeszcze lepiej i wywalczyli trzy medale. Złoto zdobyła Estera Karkut, srebro Amadeusz Cupryś a brąz Oliwier Brożyński. Bardzo blisko podium (4 m.) znaleźli się: Marysia Hajduk i Tobiasz Wyrwa. Julia Gonda była szósta a Paweł Michalczak dziewiąty. W trzecim dniu odbył się bieg sztafetowy. Tym razem nasi zawodnicy nie zdobyli medali, najwyżej uplasowały się dziewczynki w kat. K12 (Marysia Hajdyk, Patrycja Pieśniak, Emilia Murek) oraz chłopcy w kat. M14 (Amadeusz Cupryś, Oliwier Brożyński, Mikołaj Paterek) zajmując piąte miejsca. W klasyfikacji drużynowej Klub zajął czwarte miejsce, zresztą w doborowym towarzystwie.