W tym roku odbyła się kolejna edycja akcji ,,Mistrzowie Agro Wielkopolski 2017”. To plebiscyt na najlepszego w danym roku rolnika, gospodynię, koło gospodyń wiejskich, gospodarstwo agroturystyczne oraz sołtysa. Wydarzenie zorganizowane zostało pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Partnerami byli Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – oddział w Poznaniu oraz Agro-market Jaryszki i Brico-Marche ze Skórzewa.
Głosowanie, w którym za pomocą smsów mógł wziąć udział każdy, podzielono na dwa etapy: powiatowy i wojewódzki. Gmina Przemęt także brała udział w tym plebiscycie i w etapie powiatowym odniosła duży sukces. W kategorii na najlepsze koło gospodyń wiejskich z 149 głosami pierwsze miejsce zajęło KGW z Kluczewa. Na drugim miejscu znalazło się KGW z Kaszczoru z 90 głosami. W kategorii ,,Sołtys Roku” na trzecim miejscu uplasowała się sołtys Kluczewa – Jolanta Skoracka.
W etapie wojewódzkim KGW z Kluczewa zajęło 12 miejsce, a Jolanta Skoracka – 31 miejsce. Uroczyste zakończenie plebiscytu i wręczenie nagród odbyło się w połowie października br. podczas Wielkiej Gali Mistrzów Agro Wielkopolski 2017 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Laureaci, w tym nasze panie odebrały dyplomy z rąk Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Adama Pawłowskiego, redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego”. Gratulujemy!

J.Skorupińska

Drukuj