Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Termomodernizacja w przemęckiej szkole

Siedzibę Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Przemęcie tworzą dwa połączone ze sobą budynki, wybudowane w różnym czasie.
W 1966 roku wybudowano pawilon z 7 klasami i świetlicę szkolną. W latach 1994-1996 nastąpiła rozbudowa szkoły. W roku 1994 oddano do użytku salę gimnastyczna z zapleczem higieniczno-sanitarnym, a w roku 1996 cześć dydaktyczną z małowymiarową drugą salą gimnastyczną. W roku 2007 Gmina Przemęt przeprowadziła termomodernizację pawilonu połączoną z wymianą stolarki okiennej. Kolejny etap prac termomodernizacyjnych odbył się w tym roku. W połowie września staraniem samorządu gminy rozpoczęto termomodernizację drugiej części budynku nowszej, jednak już służącej uczniom wiele lat, szkoły. Zakres prac był duży, bo oprócz ocieplenia ścian budynku wymieniono wszystkie okna i drzwi.
Mimo trwającego roku szkolnego prace postępowały w dobrym tempie. Firma, która wykonywała projekt zakończyła prace i opuściła plac budowy 20 listopada .
Budynek szkoły nabrał blasku, ma piękną nową elewacje, niczym „suknię”, ocieplone ściany, nowe okna i wejściowe drzwi, a nad drzwiami piękne nowe daszki jak „ozdoby”. To nie wszystkie tegoroczne prace remontowe w szkole. W czasie wakacji został przeprowadzony kapitalny remont łazienek uczniowskich. Są nowoczesne i kolorowe. Wymieniono również fragment ogrodzenie od ul. Klasztornej. W szkole mamy komfortowe i bezpieczne warunki nauki i pracy.
W roku 2018 za-planowany jest kolejny projekt. Będzie dedykowany infrastrukturze sportowej. W jego ramach zastanie unowocześniona i wyremontowana małowymiarowa sala gimnastyczna. Kapitalny remont przejdzie zaplecze sanitarno-higieniczne przy dużej sali gimnastycznej i powstanie zewnętrzny parkur sportowy.
Marzeniem moim i szkolnej społeczności jest zagospodarowanie terenu wokół szkoły, co doda blasku budynkowi i będzie spełniał funkcję rekreacyjną podczas przerw i po zajęciach szkolnych.
Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy przyczynili się do zrealizowania długo oczekiwanej, ale bardzo potrzebnej inwestycji, w szczególności do Wójta Gminy Przemęt, Doroty Gorzelniak, Zastępcy Wójta, Mariusza Silskiego, pracowników Urzędu Gminy – Mai Fligier i Michała Skrzydlewskiego oraz radnych Gminy Przemęt.
Wszystkich zainteresowanych i zaciekawionych zapraszam na dzień otwarty szkoły w kwietniu 2018 r., by zobaczyć w jakich warunkach znajdują się uczniowie Zespołu Szkół w Przemęcie.

Halina Pohl
Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie

O inwestycjach w szkołach przeczytasz także w świątecznym wydaniu „Kuriera Przemęckiego”.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors