Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Święto Szkoły Podstawowej w Przemęcie

Dnia 5 stycznia 2018 r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły Podstawowej – Powstańców Wielkopolskich z okazji 14 rocznicy nadania imienia oraz 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na ziemi przemęckiej. Impreza została podzielona na dwie części.

W pierwszej, oficjalnej, odbył się uroczysty apel, z wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu i przywitaniem przybyłych gości – żołnierzy 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Przed rozpoczęciem widowiska słowno – muzycznego przygotowanego przez nauczycieli – panią Magdalenę Pitrowską, pana Aleksandra Kuźniaka i pana Grzegorza Thiela oraz uczniów klas szóstej i siódmej szkoły podstawowej, głos zabrała pani dyrektor Halina Pohl, która przedstawiła krótki rys historyczny na temat Powstania Wielkopolskiego na naszym terenie.

W drugiej części obchodów uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Co więcej, wyłoniono i nagrodzono laureatów konkursu plastycznego, pt. „ Powstanie Wielkopolskie w oczach dziecka” zorganizowanego przez panią Marzenę Zdanowicz i panią Monikę Kaczmarek. Jeden z gości – kapitan Marcin Stajkowski opowiedział o pracy w wojsku, z kolei starszy szeregowy – Artur Socha pokazał działanie strzelnicy, natomiast ratownik medyczny, starszy szeregowy – Krystian Wróbel zaprezentował zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Wizyta żołnierzy była dla naszych uczniów niezwykłym przeżyciem, a sama uroczystość okazją do poszerzenia przez dzieci wiedzy dotyczącej naszego patrona szkoły podstawowej – Powstańców Wielkopolskich i historii Polski, jak również formą spędzenia przez społeczność szkolną czasu w sposób ciekawy i umacniający poczucie tożsamości lokalnej.

Magdalena Pitrowska
Aleksander Kuźniak

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors