27 lutego br. Gminę Przemęt odwiedził Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Krzysztof Grabowski. Podczas wizyty gość wziął udział w sesji Rady Gminy Przemęt, na której pogratulował przemęckiemu samorządowi licznych i ważnych inwestycji. Wspomniał także o realizowanej przez samorząd Województwa Wielkopolskiego modernizacji drogi 305 w Mochach, a także zachęcał do składania kolejnych wniosków inwestycyjnych, m.in. w planowanym programie modernizacji sal wiejskich.
Podczas sesji Wicemarszałek Krzysztof Grabowski wręczył również nagrody laureatom X Gminnego Konkursu Historycznego „Osiem wieków Ziemi Przemęckiej – bliżej historii, kultury i przyrody”.
Po zakończeniu obrad gość wspólnie z Wójtem Gminy Przemęt, Dorotą Gorzelniak, obejrzał inwestycje, które zostały w ostatnim czasie zrealizowane z wykorzystaniem środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – ulicę Głęboką w Przemęcie, ulicę Pod Lipami w Kaszczorze oraz zapleczu plaży gminnej w Osłoninie. Była też wizyty na budowie drogi wojewódzkiej 305 w Mochach.