Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kluczewie

Dnia 17 czerwca 2018 roku na boisku sportowym w Kluczewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przemęcie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kluczewie oraz Urząd Gminy Przemęt. W rywalizacji udział wzięło 28 drużyn (w tym 9 żeńskich). Zawody zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza.

Kobiety grupa C

1. miejsce OSP Kaszczor (z wynikiem łącznym 130 pkt. bojówka 55)
  2. miejsce OSP Siekowo (z wynikiem łącznym 130 pkt. bojówka 56)
  3. miejsce OSP Perkowo

Mężczyźni grupa A

1. miejsce OSP Kluczewo
  2. miejsce OSP Siekowo I
  3. miejsce OSP Przemęt (z wynikiem łącznym 118 pkt. bojówka 48)
  4. miejsce OSP Siekowo II (z wynikiem łącznym 118 pkt. bojówka 49)
  13. miejsce OSP Sączkowo

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie,  bryg. Sławomira Śnitę,. Sędzią głównym Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych był asp. sztab Damian Glapiak.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Natomiast Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które uplasowały się na podium otrzymały medale i dyplomy oraz wezmą udział w trzydniowym biwaku rekreacyjno-sportowym we Wieleniu.

Ponadto w najbliższą sobotę zwycięzcy ubiegłorocznych Powiatowych Zawodów-Sportowo Pożarniczych tj. MDP Barchlin dziewczęta oraz MDP Bucz chłopcy, będą reprezentować Naszą gminę na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbędą się w Tuliszkowie.