Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Brawo Maturzyści!

Już o północy z 2 na 3 lipca tegoroczni maturzyści mogli sprawdzić wyniki swoich egzaminów na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, a w samo południe trzymali w dłoniach świadectwa maturalne. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów Technikum Ekonomicznego w Przemęcie, że utrzymali swój wysoki poziom.

W technikach w całej Polsce egzamin pisemny z języka polskiego zdało 96 proc. maturzystów, z matematyki – 75 proc., a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego – 93 proc. W naszej szkole wyniki z wszystkich przedmiotów były wyższe- możemy pochwalić się 100% zdawalnością- z języka polskiego i języka angielskiego. Na bardzo dobrym poziomie wypadły też egzaminy ustne, które zdali wszyscy uczniowie. Nie możemy tez nie wspomnieć o matematyce, która jest postrachem prawie wszystkich zdających. Nasi maturzyści zdali ten przedmiot na poziomie 85%, a średni wynik procentowy w kraju wyniósł 75%.

W tym roku najczęściej wybieranym przedmiotem  dodatkowym zdawanym na poziomie rozszerzonym był język polski, z którym maturzyści poradzili sobie bez problemów.

Jesteśmy dumni z naszych absolwentów, którzy w marcu potwierdzili, że są wspaniałymi fachowcami w swym zawodzie, a w lipcu otrzymując świadectwo maturalne, otworzyli sobie drogę na wymarzone studia. Gratulujemy Wam i życzymy dalszych sukcesów!

Informację przygotował pracownik szkoły.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors