Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

„ZNACZKI TURYSTYCZNE”-promocja trzech atrakcji gminy Przemęt

Od jutra, 18 lipca 2018 r., GCKiB rusza z akcją „ZNACZKI TURYSTYCZNE”, czyli promocją trzech atrakcji gminy Przemęt – kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie, dawnego kościoła ewangelicki w Kaszczorze oraz wieży widokowej w Siekowie. Znaczki można nabyć w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, ul. Jagiellońska 16. Polecamy nie tylko kolekcjonerom!

Czym jest ZNACZEK TURYSTYCZNY? To okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm. To niezwykła pamiątka z pobytu w ciekawym miejscu, do którego dotarł turysta. Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie, ogrody zoologiczne i inne miejsca. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Podstawowe zasady gry kolekcjonerskiej, strona internetowa i kod kreskowy załączone są do każdego znaczka na niewielkiej papierowej karteczce. Dodatkowo każdy znaczek zawiera specjalną naklejkę z folii samoprzylepnej, na której uwieczniono dany znaczek. Naklejka służy do usystematyzowania kolekcji, można ją wkleić do dziennika kolekcjonerskiego, do zeszytu, nakleić na ramę roweru, na kijki nordic-walking.
Więcej o Znaczkach Turystycznych oraz o grze kolekcjonerskiej na stronie: http://www.znaczki-turystyczne.pl

Znaczek Turystyczny – Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie
Pamiątką z czasów cystersów w Przemęcie jest okazały barokowy kościół pw. Jana Chrzciciela, wybudowany w latach 1651-1690. W roku 1742 został częściowo zniszczony przez pożar i ponownie odbudowany w latach 1758-1759. Uwagę wchodzących do wnętrza przykuwa barokowy ołtarz główny z 1755 r. Po południowej stronie kościoła św. Jana Chrzciciela znajdują się fragmenty dawnych zabudowań klasztornych, pochodzących z XVII w., przebudowanych ok. 1767 r. i w XIX w.

Znaczek Turystyczny – Dawny kościół ewangelicki w Kaszczorze
Kościół ewangelicki w Kaszczorze wybudowany został w 1911 roku. Swoją sakralną funkcję pełnił do końca II wojny światowej, gdy przekształcony został w magazyn. W 2011 roku samorząd Gminy Przemęt odrestaurował budynek i dziś mieści się tu galeria z salą koncertową. Wieża kościoła jest świetnym punktem widokowym, z którego rozciąga się malowniczy widok na najbliższą okolicę.

Znaczek Turystyczny – Drewniana wieża widokowa w Siekowie
Wieża widokowa w Siekowie to najwyższy w Polsce drewniany punkt widokowy. Wieża liczy 30 metrów i zlokalizowana jest w lesie w okolicy miejscowości Siekowo i Kluczewo, na wzniesieniu “Winnica” (101 m. n.p.m.), w miejscu gdzie dawniej znajdowały się winnice hrabiego Czarneckiego. Na wieżę prowadzi 147 stopni. Rozciągający się z jej szczytu widok zapiera dech w piersiach. Zobaczyć można nie tylko bliższe i nieco dalsze miejscowości, ale przy dobrej pogodzie i dysponując odpowiednim teleskopem nawet szczyt karkonoskiej Śnieżki.

Informacja pochodzi z serwisu GCKiB w Przemęcie.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors