Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

„A wszystko sto lat temu się zaczęło…”

Minęło 15 lat od chwili, gdy Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Przemęcie otrzymały zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich. 6 stycznia br. mija również 100 lat od wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego na ziemi przemęckiej.

Z tych właśnie powodów społeczność Zespołu Szkół w Przemęcie postanowiła uczcić lokalnych Bohaterów. Odbył się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości, którymi byli: Wójt Gminy Przemęt- Janusz Frąckowiak, Wicewójt- Waldemar Kalitka, Inspektor ds. Oświaty- Joanna Karkowska oraz emerytowany Dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Przemęcie i jednocześnie Prezes Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego- Antoni Fornalski.

Zebranych powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie- Halina Pohl, następnie głos zabrali Antoni Fornalski oraz Janusz Frąckowiak, którzy przypomnieli, jak ważna jest pamięć o Bohaterach Ojczyzny. Po części oficjalnej uczniowie przedstawili program artystyczny, który był doskonałą lekcją patriotyzmu na temat czasu Powstania Wielkopolskiego.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci narodowej w Przemęcie. Uczniowie pod opieką nauczycieli udali się pod Pietę na cmentarzu przy kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, do figury Chrystusa na Rynku im. Ks. Mojżykiewicza oraz do figury Matki Bożej na ul. Powstańców Wielkopolskich.

Wyjątkowość dnia podkreślały biało- czerwone rozetki zdobiące stroje uczniów i nauczycieli.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors