WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Czy to możliwe, aby mieszkaniec naszej Gminy zdobył medal w narciarstwie? A jednak…

W dniach 2-3 marca br. zawodnicy Azymutu Mochy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Narciarskim Biegu na Orientację. Zawody odbyły się na wymagających trasach narciarskich w miejscowości Nova Ves na Morawach. Debiut naszych reprezentantów w „nowej” konkurencji okazał się całkiem udany. W kategorii M17 Mikołaj Paterek wywalczył srebrny medal w biegu na dystansie klasycznym. Również srebrny medal zdobył Amadeusz Cupryś w kategorii M14. Równolegle odbyły się również Mistrzostwa Polski Masters, tutaj reprezentanci Azymutu zdobyli aż cztery medale. W kategorii M35 złoto w klasyku i sprincie wywalczył Rafał Walicki, podobnie dwa medale tyle że brązowe były udziałem Moniki Ner w kategorii K35.

Tak dobre wyniki to efekt wielu treningów na trasach narciarskich w Jakuszycach, gdzie zawodnicy Azymutu od kilku lat wyjeżdżają szlifując kondycję i technikę.