Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!!

To hasło wszystkich strażaków, widnieje miedzy innymi na wielu sztandarach czy tablicach. 4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Z  tej okazji 5 maja br. swoje Święto uczcili strażacy z miejscowości Solec Gminy Przemęt. Uroczystość tą rozpoczęto mszą świętą w Parafii  pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym w intencji strażaków i ich rodzin. Druhny i Druhowie oraz zaproszeni goście po mszy udali się do Sali wiejskiej gdzie odbyły się uroczystości, podczas których zostały wręczone odznaczenia oraz podziękowania. Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa odebrał Ks. Tomasz Bochyński Proboszcz Parafii w Nowym Solcu. Podziękowanie za 60 lat działalności w OSP Solec otrzymali: Druh Jan Żok, oraz Druh Ryszard Żak. Podziękowania i medal wręczyli Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak wraz z Prezesem Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Józefem Pauchem.

Wójt Gminy życzył z okazji dnia ich patrona, wszystkim strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla nich i ich rodzin, a także bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Sołtys Wsi Solec Arkadiusz Kaczmarek organizator uroczystości serdecznie podziękował gościom za przybycie i pogratulował odznaczonym.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors